Könyvek: Utazás, városok

Tételek száma: 116

A föld és népei I-III. Föld és Népismei Kézikönyv. Hellwald Frigyes és egyéb írók nyomán kidolgozta Dr. Toldy László. Előszőval bevezette: Dr. Hunfalvy János.  I. Észak-, Közép és Dél-Amerika földrajzi és népismei leírása. II. Afrika, Ázsia és Ausztrália földrajzi és népismei leírása. III. Európa földrajzi és népismei leírása. Különös tekintettel Magyarországra a legujabb statisztikai adatok alapján dolgozta György Aladár. Budapest, 1887-1880-1881, Méhner Vilmos. Egységes, festett, dúsan aranyozott kiadói egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, [4] + VIII + 722 + IV p. ; 672 p.; VIII + 9-656 p. Térképmellékletekkel, gazdag szövegközti, és egészoldalas képanyaggal. I. kötet borítója foltos, kopott, sérült. A kötése sérült, viseltes és restaurálásra szorul. A könyvből pár lap kijár és egy egészoldalas kép hiányzik.  II. kötet borítója némileg kopott.A könyvből pár lap kijár és két egészoldalas kép hiányzik.  III. kötet borítója kopott, sérült. A kötése sérült, viselte és javításra szorul. A könyvből pár lap kijár. A térképmellékletek a könyv végén megvannak, de pár közülük kijár.
13070.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Stein Aurél: Homok temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Angolból átdolgozta: Halász Gyula. Budapest, É.N., Lampel R. Kk. (Wodianer F. és Fiai) R.T. Könyvkiadóvállalata. A könyv elülső védőlapján iskolai ajándékozási sorok, bélyegzővel 1930-ból és ex-libris. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kopottas kiadói félvászon kötéssel, XXIV+326 p. Több fotóval illusztrálva. Egy lap sarka szakadt.
13071.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Jankó János: Stanley utazásai, kalandjai és felfedezései Afrikában. Számos képpel. Budapest, 1907, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.T. Kiadói egészvászon borító, 281 p. A borítója foltos, maszatos. A könyvben pár helyen firka. Az elülső védőlapon, és a hátsó előzéklapon tulajdonosi névbejegyzés. Pár lap foltos.
13072.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Xantus Zoltán (szerk.): A Ferencváros Története. Budapest, 1959, Magyar Szocialista Munkás Párt IX. Ker. Bizottsága - IX. Ker. Tanács Végrehajtó Bizottsága. Átkötött kiadói egészvászon, 195 p. A borítója kopott.
13073.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Forbáth László: A megújhodott Mongolia. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon, 239 p. A borítója kopott. A kötése laza, sérült.
13074.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Havass Rezső Dalmácia. Száztizenegy illusztrációval, húsz műmelléklettel és egy térképpel Bp. (1905.) Divald. Divald Károly fénynyomatai védő hártyapapírral. Kissé visletes kiadói, aranyozott, festett, címerrel illusztrált egészvászon kötéses díszalbum, Gottermayer műhelyéből
13075.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Deutsche Verkkehrsbücher. 1936. 15. Kiadás. Berlin, 1936, Reichsbahnzentrale für den Deutschen Reiseverkehr. Tűzött papír, 48 p. Német nyelvű útikönyv és térkép az 1936-os, Berlini olimpia évéből. A borítója kicsit viseltes. / Guidebook and map from 1936, the year of the Berlin Olimpics, in german language. The cover is little bit damaged.
13076.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Rudolf trónörökös főherceg: Tizenöt nap a Dunán. Bp., 1890, A K. M. Természettudományi Társulat. Kissé foltos kiadói karton kötésben.
13077.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Paris und Umgebung. Griebens Reiseführer 21. Berlin, 1911., Albert Goldsmidt. 13. kiadás. Kopottas egészvászon kötésben, 234 p. Kihajtható térképekkel és alaprajzokkal, de a hátuljából a térkép melléklet hiányzik. Párizs útikönyv német nyelven. / Paris tourist guide in german language.
13078.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Juri Szemjonov: Szibéria meghódítása. Fordította: Nyíreő Éva. Ismeretlen világok. 26 képpel és 2 térképpel. Budapest, É.N., Athenaeum. Kiadói egészvászon, 341 p.
13079.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Cholnoky Jenő: A Föld és élete I-V. kötet.Gazdag képanyaggal. Egységes, kiadói egészvászon kötésben, kopottas állapotban. Az első kötet gerince erősen sérült.
13080.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kibédy Albert: Az ezüst oroszlán. Utazás a trópuson. Budapest, 1957, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon szakadozott kiadói papírborítóban, 467 p. A papírborítója szakadozott. A könyvben egy meglazult a 113-144 p. között. A lapélek foltosak.
13081.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft