Könyvek: Történelem

Tételek száma: 70

13287.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
13288.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Mössmer Pál: A német tudományos szocializmus. Bp., 1908, Grill Károly Könyvkiadó Vállalat. Kiadói vászonkötésben.
13289.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13290.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Henri Poincaré: Tudomány és föltevés. Bp., 1908, Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói, kissé sérült egészvászon-kötésben, jó állapotban.
13291.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13292.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13293.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Rákóczi könyve A magyar nép számára. Szerk. Hegedűs Pál. Bp. 1906. Gönczi József. 119 p. Korabeli félvászonkötésben, jó állapotban. Ritka.
13294.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Zsadányi Oszkár: Mindenki szolgája. Feljegyzések az oroszországi és ukrajnai munkaszolgálatosok kálváriájáról. Bp., 1945. Magyar Téka. 152 p. Fűzve, illusztrált kiadói papírborítóban
13295.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13296.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös (...) kezdeményezéséből és közreműködésével. 1-21. kötet. Teljes. Bp., 1887-1901, Magyar Királyi Állami ny. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Kiadói, aranyozott, dombornyomásos, piros egészvászon kötésben. A gerincek többé-kevésbé megfakultak, egy-egy esetben kissé meggyűrődtek; a táblák azonban kifogástalan állapotúak, a festés és az aranyozás újszerű - mintha vitrinben tartották volna hosszú ideig. A II. és a XVI. kötet sajnos alulról elázott, emiatt a hátsó tábla foltos és elszíneződött, az utolsó néhány lap (ív) hullámossá, merevvé vált.
13297.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
756,76
823,53
Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. Anonymus Gesta Hungarorumának legelső, nyomtatásban megjelent változata Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) történetíró, forráskutató Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Bécs, 1746) című nagy jelentőségű forráskiadványának első kötetéből. Több kéz által írt széljegyzetekkel, latin és magyar nyelven egyaránt, köztük Edelspacher Antal (1846-1894) nyelvész magyar nyelvű, ceruzás feljegyzéseivel. Néhány lapon belevágásokkal. Kicsit kopott félvászon kötésben, enyhén foltos lapokkal, de korához képest jó állapotban. /  Anonymi Belae regis notarii Historia Hungarica septem primis ducibus Hungariae. The very first published version of the Gesta Hungarorum, the chronicle of the Medieval Hungarian author Anonymus, published by the historian and source collector Johann Georg von Schwandtner (1716-1791) in his magnus opus, the Scriptores rerum Hungaricaum veteres ac genuini (Vienna, 1746). With marginal notes in Latin and Hungarian writtenby several hands, among them those of the 19th century Hungarian linguist Antal Edelspacher (1846-1894). With cuttings on several pages. In a bit worn out half-linen binding, with a bit stained pages, otherwise in good condition regarding its age.
13298.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft