Wege nach Paris und Berlin. Ungarische Malerei der 20er und 30er Jahre. [Szerk.: Kurucz Gyula]. Berlin, 1995, Haus Ungarn. Papírkötésben, jó állapotban.
Passuth Krisztina: Tranzit. Tanulmányok a kelet-közép-európai avantgarde művészet témaköréből. Bp., 1996, Új Művészet Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
Album von Wien. Nach Aquarell Gemalden von Franz Und Rudolf Alt. Bécs, É.N. [XIX. század vége], Eduard Hölzel's Kunst. Aranyozott, vörös egészvászon mappa.
Hiányos Bécs Album. Csak a címoldal és a egy darab kép van meg. Kilátás a bécsi Belvedere-re. (Ansicht von Wien vom Belvedere aus.) Kromlitográfia.
A mappa foltos, kopott. A címoldal szakadozott./
Album of Wien. It is incomplete. They are only the folder, the front page, and one painting (View of Vienna of Belvedere from.). Chromolitography. The folder, and the front page are little bit damaged. but the painting is okay.
Gerő László: Magyarországi Várépítészet(Vázlat a magyar várépítés fejezeteiről). Bp., 1955, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Kiadó. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Fülep Lajos: Művészet és világnézet. Cikkek, tanulmányok 1920-1970. Bp., 1976, Magvető Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban, a külső borító fülei a címlapra beragasztva.
Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Bp., 1938, Rózsavölgyi. 349 p. XLVII t. 70 szövegképpel. Korabeli félvászonkötésben. A kötet tartása kissé merev, rugalmatlan.
Emil Naumanns Illustrierte Musikgeschichte. Vollständig neubearbeitet und bis auf die Gegenwart fortgeführt von Eugen Schmitz. Fünfte Auflage. Stuttgart-Berlin-Leipzig, (1921), Union Deutsche Verlagsgesellschaft. Félvászon kötés, színezett lapszélek, kissé kopott állapotban.
Lyka Károly (szerk.): Művészet. Tizenkettedik évfolyam. Budapest, 1913, Singer és Wolfner. Kopott könyvkötői egészvászon kötésben, 416 p. Melléklet nélkül.