gróf Széchenyi István: Lovakrul. Pesten, 1828. Petrózai Trattner. (8)+IV+(1)+6-245+(1)p. Első kiadás! Széchenyi első nyomtatásban megjelent műve! Ebben foglalja össze a lótenyésztés színvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit. Későbbi, igényesen elkészített, aranyozott egészvászon-kötésben, tulajdonosi pecséttel.