Könyvek: Jog

Tételek száma: 21

Corpus Juris Hungarici, seu Decretum Generale, inclyti Regni Hungariae, Partiumque eidem annexarum inn tres tomos distinctum. Nun denuo Recussum, Omnibusque Novellis, Articulus, quae in Prioribus Editonibus Deerand adauctum. Tyrnaviae, 1696, Typis Academicis per Joannem Andream Hörmann. Tomus primus. (26)+139+(4)p. Hozzákötve: Tomus secundus, continens decreta et constitutiones, et articulos regum inclyti Ungariae ab anno Domini Millessimo, Trigesimo Quinto, ad Annum post Sesquimillesimum Octogesimum Tertium, publicis Comitiis edita. Tyrnaviae, 1696, Typis Academicis, per Joannem Andream Hörmann.(2)+604p. Tomus tertius, continens decreta et constitutiones, et articulos regum inclyti Ungariae Ab Anno Domini Millesimo, Quingentesimo, Octuagesimo Quinto, usque ad Annum Millesimum, Sexcentesimum Octuagesimum Septimum inclusivé. Tyrnaviae, 1696, Typis Academicis, per Joannem Andream Hörmann. 558+(22)p. Hozzákötve: Index Corporis Juris Hungarici, Seu Cynosura Juris-Peritorum, In Qua Loca Decretalia, Et Articuli Publicarum Constitutionum Inclyti Regni Hungariae, ... Tyrnaviae, 1699, Typis Academicis per Joannem Andream Hörmann. (2)+140 p. A címlapja sérült. Hozzákötve: Forma Processus Judicii Criminalis, Seu Praxis Criminalis. Tyrnaviae, 1697, Typis Academicis. (2)+83 (9) p. Ez az első Szentiványi-féle kiadás. Korabeli viseletes pergamenkötésben, a gerince kismértékben felhasadt.
14037.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
14038.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Wenzel Gusztáv: Az 1848. előtti magyar magánjog. Tekintettel újabb átalakítására. Bp., 1885. Egyetemi Nyomda. XX+422 p. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. Felvágatlan példány.
14039.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Wenzel Gusztáv: A magyar magánjog rendszere. Harmadik kiadás. I. kötet. Bp., 1879. Egyetemi Nyomda. XX+422+8 p. Korabeli, jó állapotú egészvászon-kötésben, tulajdonosi matricával. A hátsó borítótáblán apró sérülés.
14040.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Korbuly Imre: Magyarország közjoga illetőleg magyar államjog rendszere. Bp., 1871, Eggenberger. 461 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben, a táblán kis foltokkal.
14041.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
14
1876-iki Váltó-törvény, valamint Igazságügyministeri rendelet a váltótörvény életbeléptetése és a váltóügyekben követendő eljárás szabályozása tárgyában. Bp., 1876, Ráth Mór. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben, tulajdonosi bejegyzéssel. A hátsó borítótáblán nagy felületen ragasztásnyomok.
14042.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
A Magyar Büntető Törvénykönyv a bűntettekről és vétségekről, a kihágásokról, valamint Függelék két kötetben. Egybekötve. Bp, 1878-1880. Ráth Mór. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben.
14043.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Dr. Bozóky Alajos: Institutiók. Római magánjog. Bp., 1875, Franklin. 498 p. Korabeli, aranyozott gerincű, igényes egészvászon-kötésben. Tulajdonosi matricával.
14044.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kiss István : Európai nemzetközi jog. Eger, 1876. Érseki Lyceum. XVI+312 p. Korabeli, aranyozott gerincű igényes egészvászon-kötésben.
14045.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
dr. Angyal Pál: A magyar büntetőjog tankönyve. I-II. Bp., 1920, illetve 1915. Athenaeum. Korabeli kopottas, sérült félvászon-kötésben. Az első kötet ázott, emiatt hátsó részében több helyütt foltos, a lapok kis részben hullámosak. Ez a kötet későbbi kiadásból való, bár terjedelemre szinte teljesen megegyezik a korábbi kiadásokkal.
14046.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Magyarországi rendeletek tára. Ötvenhetedik folyam. Budapest, 1924, Pesti Könyvnyomda. Félvászon kötésben.
14047.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Eöttevényi Nagy Olivér: Gazdasági jogismeret. Kassa, 1914, Felsőmagyarország. 441 p. Kiadói félvászonkötésben.
14048.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft