Hevesy Iván: Magyar tájképek. Hevesy Iván fényképei. A magyar táj és a magyar tájkép. Gyoma, 1941, Kner Izidor. 42 l+ 5 lev.+12 kétoldalas tábla. Kiadói félvászon kötésben. Dedikált példány!
Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Hungarian Fortresses. Bp., é.n., Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérő szöveggel; rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben, a kötéstáblán címkével, jó állapotban. Egy lap margóján orosz nyelvű tintás bejegyzés.
Az Országos Magyar Képzőművészeti Társulat Évkönyve az 1929. évre. Bp., 1929, Orsz. Magyar Képzőműv. Társ. Athenaeum ny. IV+190 p. Szövegközti és egész oldalas képekkel gazdagon illusztrálva Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben.
A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincséből. Összegyűjtötte Czakó Elemér és Györgyi Kálmán.
Bp., 1930, Könyvbarátok Szöv. (K.M. Egyetemi ny.) 220 p. Képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, gerincén aranyozott címfelirattal, a kötéstáblán vignettával.