Dr. Ballagi Aladár (szerk.): Tolnai Világtörténelme I-XX. kötet, Bp., 1926-1931, Tolnai Nyomdaműintézet és Kiadóvállalat Részvénytársaság. Kiadói festett félvászonkötésben, kisebb kopásokkal, sérülésekkel, összességében jó állapotban.
Fischer Károly Antal: A hun-magyar írás és annak fennmaradt emlékei. Bp., 1889. Heisler J. Kiadói, gerincén elszakadt papírkötésben. Belül ép, a fűzés még tart.
Ansichten von Baden und seinen nächsten Umgebungen. Karlsruhe, 1845, Frommel. Leírás Baden-Baden és környékéről, metszetekkel. Kiadói aranyozott, kissé sérült vászonkötésben. A térképmelléklet elszakadt.
Dr. Lukinich Imre(szerk.): Nagyenyedi album. Bp., 1926, Nagyenyedi Bethlen-Kollégium Volt Diákjainak Testvéri Egyesülete. Kiadói papírkötés, képekkel illusztrált, kissé kopott állapotban.
Nagy Géza - Nemes Mihály: A magyar viseletek története. Szövegét írta Nagy Géza. Rajzolta és festette Nemes Mihály.
Bp. (1900) Franklin. 1 t. (díszcímlap) XXXIX t. (színes kép) 71 t. (fekete-fehér grafika) XLVII, 240 p. 1 lev. Restaurált, az eredeti vászonkötés felhasználásával készült kötéssel, belöl az eredeti szennylapok felhasználásával. Sok táblán alig észrevehető, néhány táblán jól látható szakadás nyomaival. Összességében belül tiszta állapotban.