Könyvek: Történelem

Tételek száma: 88

13809.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Koronázási emlékkönyv dicsőségesen uralkodó I. Ferencz József apostoli királyunk megkoronázásának 25-ödik évfordulója ünnepére. Kiadói papírkötésben! Jókai Mór, Falk Miksa, Rákosi Jenő, Vadnai Károly, Czobor Béla, Endrődi Sándor, Marczali Henrik és Koltai Virgil közreműködésével szerk. Dr. Kovács Dénes és Dr. Sziklay János. Bp., 1892, Könyves Kálmán Rt. 128 p. Egészoldalas képekkel illusztrálva.  Kiadói, foltos, gerincén kissé javított papírkötésben. Kívül foltos, belül azonban jó állapotban.
13810.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Szabó István: A magyarság életrajza. Bp., 1990, MTA. Reprint kiadás. Kiadói modern keménykötésben.
13811.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet I-XII. kötet (teljes). I. kötet: A Kelet ókori népeinek története. II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig. III. kötet: A rómaiak története. IV. kötet: A népvándorlás kora. V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora. VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance. VII. kötet: A reformatio kora. VIII. kötet: Az ellenreformatio kora. IX. kötet: Az absolutismus kora. X. kötet: A forradalom és Napoleon kora. XI. kötet: A reformok kora. XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.  Budapest, [1891-1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 3-4 kötet gerince sérült és javított, egyébként jó állapotban.
13812.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
13813.

Kikiáltási ár:
800 Ft
13814.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933. Lantos. Egészvászon kötésben.
13815.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,19
10,00
13816.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Kerékgyártó Árpád: Magyarország emléknapjai. Bp., 1987, Könyvértékesítő Vállalat. 712 p. Kiadói, gerincén sérült keménykötésben. Kissé dohos példány.
13817.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Törtténelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp.-Salzburg 1989. Széchenyi kiadó. 307p. Könyv és hozzá rengeteg korabeli dokumentum, részvény, plakát, okirat másolata, aranyozott tékában. Érdekes összeállítás. Tékán szakadással
13818.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Dr. Hóka Imre: Szent Imre emléke. Jubilemumi kiadás. Bp., 1930, Attila-nyomda Rt. 50 p. Kiadói, kissé sérült, foltos papírkötésben. Dedikált példány!
13819.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A világháború. M. Kir. Honv. Minisztérium Hadsegélyező Hivatala a világháború nevezetesebb és örökemlékű eseményeit, vezető egyéneinek arcképeit magában foglaló ezen album-naptárát az özvegyek és árvák alapjának gyarapítása céljából kizárólag üzleti ajándék gyanánt hozza forgalomba. Szekszárd, 1916. Molnár. 114 sztl. p. (ebből 56 oldal kép). Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben, a képes naptárlapok perforált naptár része nélkül. A táblavászon alsó széle kissé sérült, az aranyozás kopottas, egyébként jó állapotú.
13820.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft