Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Első kiadás! Bécs, (1921) Hellas. Forgalomba nem került, számozott 103/500 példány! A pesti hatóságok később erkölcstelenség vádjával a kötetet elkobozták. Kopottas fedőborítóval, néhány lap kissé foltos. Kiadói félvászon kötésben.