Marczali Henrik (szerk.): Nagy Képes Világtörténet
I-XII. kötet (teljes).
I. kötet: A Kelet ókori népeinek története.
II. kötet: A görögök története a római hódítás koráig.
III. kötet: A rómaiak története.
IV. kötet: A népvándorlás kora.
V. kötet: A hűbériség és a keresztes hadjáratok kora.
VI. kötet: A középkori intézmények bomlása és a renaissance.
VII. kötet: A reformatio kora.
VIII. kötet: Az ellenreformatio kora.
IX. kötet: Az absolutismus kora.
X. kötet: A forradalom és Napoleon kora.
XI. kötet: A reformok kora.
XII. kötet: Korunk állami és társadalmi alkotásai.
Budapest, [1891-1904.] Franklin. Kulturhistoriai képekkel, arcképekkel, mellékletekkel és térképekkel gazdagon illusztrálva. A tizenkét kötet egységes, dúsan aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. A kötetek gerince kissé kopott, 3-4 kötet gerince sérült és javított, egyébként jó állapotban.
A mai világ képe. I-IV. köt. (4 db) Teljes! Bp. (1935) KMENY. 607p. 536p. 526p., 576p. I. Szellemi élet. Szerk.: Kornis Gyula. Világnézet, kultúra, erkölcs, tudomány, művészet stb. II. Politikai élet. Szerk.: Gratz Gusztáv. A jelenkor politikája. Politikai rendszerek stb. III. Gazdasági élet. Szerk.: Hegedűs Lóránt. A világháború hatása, közlekedés, világgazdaság stb. IV. Természettudomány és technika. Szerk.: Csűrös Zoltán. Építészet, gyógyítás stb. Kiadói, egységes, aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal. Félbőr kötésben
Balla Antal: A legújabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp. 1932. Második kiadás. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 371 p. Aranyozott kiadói félbőr kötésben
Bp. é. n. 1910 körül, Orsz. Monografia Társ.
Szövegközti képanyaggal és önálló táblákkal gazdagon illusztrálva.
Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, az elülső kötéstáblákon rézplakettbe foglalt színes képekkel. Restaurált.
Montesquieu: Európa egységéről. A törvények szelleme és a Perzsa levelek válogatott részei. Fordította és az előszót írta: Rózsahegyi Zoltán. Bp., 1943. Phönix. 128 p.