https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 39

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
cca 1610-1690 11 db hivatalos és magán levél a XVII. sz ázadból, nagyrészt német és latin nyelven, különböző családi viaszpecsétekkel
11999.

cca 1610-1690 11 db hivatalos és magán levél a XVII. sz ázadból, nagyrészt német és latin nyelven, különböző családi viaszpecsétekkel

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
EUR
,
147,06
USD
Ajánlatok száma:
0
VÉDETT!! 1718 III. Károly magyar király címereslevele Török István és felesége, Tissin Annamária, fiai, József és Imre valamint lányai, Katalin és Franciska részére. Az oklevél elején ép, festett címerképpel, kék-sárga-vörös-fehér sodratú fatokos uralkodói függőpecséttel, a plicán kihirdetési záradékkal. Több helyütt restaurált, de megviselt állapotban, elhalványodott szöveggel, szakadásokkal, penészfoltokkal. / PROTECTED BY THE HUNGARIAN CULTURAL HERITAGE OFFICE
12000.

VÉDETT!! 1718 III. Károly magyar király címereslevele Török István és felesége, Tissin Annamária, fiai, József és Imre valamint lányai, Katalin és Franciska részére. Az oklevél elején ép, festett címerképpel, kék-sárga-vörös-fehér sodratú fatokos uralkodói függőpecséttel, a plicán kihirdetési záradékkal. Több helyütt restaurált, de megviselt állapotban, elhalványodott szöveggel, szakadásokkal, penészfoltokkal. / PROTECTED BY THE HUNGARIAN CULTURAL HERITAGE OFFICE

 
Eladva
Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
EUR
,
264,71
USD
Ajánlatok száma:
1
1768 Salbeck Károly váci nagyprépost, ercsi apát által kihirdetett kinevezés (Bodonyi Sándor) töredéke a prépost aláírásával és pecsétjével 20x18 cm
12001.

1768 Salbeck Károly váci nagyprépost, ercsi apát által kihirdetett kinevezés (Bodonyi Sándor) töredéke a prépost aláírásával és pecsétjével 20x18 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
1
1791 Mozgóposta elszámolás a bécsi főposta és (Pilis?)Veresvár állomás között / 1791 Coach post pay-off document
12002.

1791 Mozgóposta elszámolás a bécsi főposta és (Pilis?)Veresvár állomás között / 1791 Coach post pay-off document

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
1
XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm
12003.

XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
0
1802 Ferenc császár saját kézzel aláírt, urbáriummal kapcsolatos rendelete, Pálffy Ferenc és Gyürky Ábrahám tanácsosok aláírásával, papírfelzetes viaszpecséttel / 1802 Urbarial letter with autograpoh sugnature of Emperor Franz and counselors 49x59 cm
12004.

1802 Ferenc császár saját kézzel aláírt, urbáriummal kapcsolatos rendelete, Pálffy Ferenc és Gyürky Ábrahám tanácsosok aláírásával, papírfelzetes viaszpecséttel / 1802 Urbarial letter with autograpoh sugnature of Emperor Franz and counselors 49x59 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
EUR
,
111,76
USD
Ajánlatok száma:
0
1803 Helytartótanácsi levél gróf Hadik János (1755-1833) kamarás saját kezű aláírásával / Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Johann Hadik
12005.

1803 Helytartótanácsi levél gróf Hadik János (1755-1833) kamarás saját kezű aláírásával / Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Johann Hadik

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
0
1831 Mozgóposta elszámolás a bécsi főposta és Cegléd állomás között / 1831 Coach post pay-off document
12006.

1831 Mozgóposta elszámolás a bécsi főposta és Cegléd állomás között / 1831 Coach post pay-off document

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
1
1831 Helytartótanácsi levél gróf Pálffy Fidél, főtárnokmester, a hétszemélyes tábla bírája és Petrovics Jakab titkár saját kezű aláírásával / 1831 Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Jacob Petrovits
12007.

1831 Helytartótanácsi levél gróf Pálffy Fidél, főtárnokmester, a hétszemélyes tábla bírája és Petrovics Jakab titkár saját kezű aláírásával / 1831 Ex offo letter of the Governing Council with autograph signature of count Jacob Petrovits

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
EUR
,
13,53
USD
Ajánlatok száma:
0
1842.,folyamodvány, a Királyi Tanács levele Corneli János káptalani helynökhöz, a Nagyváradi görög katolikus egyházmegye megbízott ordináriusához, ex offo levél, száraz pecséttel
12008.

1842.,folyamodvány, a Királyi Tanács levele Corneli János káptalani helynökhöz, a Nagyváradi görög katolikus egyházmegye megbízott ordináriusához, ex offo levél, száraz pecséttel

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,86
EUR
,
16,18
USD
Ajánlatok száma:
0
1845 Pozsony, német nyelvű irat, több személy aláírásával. / A document in German from Pressburg/Bratislava, with signatures.
12009.

1845 Pozsony, német nyelvű irat, több személy aláírásával. / A document in German from Pressburg/Bratislava, with signatures.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,41
EUR
,
5,88
USD
Ajánlatok száma:
0
1848 Zemplén vármegye közgyűlésének május 22-i nyomtatott levele Moson vármegyének, amelyben támogatásukról biztosítják őket és kiállnak az újonnan hozott törvények és az első felelős magyar kormány mellett, kis hiánnyal, rányomott viaszpecsét maradékával
12010.

1848 Zemplén vármegye közgyűlésének május 22-i nyomtatott levele Moson vármegyének, amelyben támogatásukról biztosítják őket és kiállnak az újonnan hozott törvények és az első felelős magyar kormány mellett, kis hiánnyal, rányomott viaszpecsét maradékával

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,81
EUR
,
11,76
USD
Ajánlatok száma:
11

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz