Paul de Kruif: Bacilusvadászok. Fordította: Detre László. 50 műmelléklet és 73 szövegközi kép. Budapest, Könyvbarátok Szövetsége. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Gazdasági Ismeretek iparosok számára. Adó, társadalombiztosítási és könyvelési ismeretek. Ipari Szakkönyvtár. Bp., é.n., Az Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége. Kiadói félvászon kötésben.
Dr. Hankó Vilmos: Házi kincstár. Sok száz titkos szer. Hasznos tudnivalók a háztartás, gazdaság, egészségtan, ipar s a mindennapi élet stb. Harmadik teljesen átdolgozott és bővített kiadás. Bp., 1902, Lampel Róbert. Hiányos vászonkötés, lapok néhol foltosak, kopottas állapotban.
Pongrácz Árpád: A kozmetikus kézikönyve. Ipari Szakkönyvtár 21-22. Bp., 1937, Az Ipari Tanfolyamok Országos vezetősége. Kissé viseltes félvászon kötésben.