Vadnai László: Hacsek és Sajó. Első kiadás!
(Budapest, 1933). Reggeli Ujság. 1 sztl. lev. 112 l. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva, melyeket Temmerné Schillinger Ági készített. Félvászon-kötésben.
Dugonics András: Etelka. Elsö könyv. Második meg-jobbított ki-adás. Posonyban és Pesten, 1791, Füstkúti Landerer Mihály. Dugonics András: Etelka c. műve az első magyar regény.
A mű, melyet lábjegyzetek sokasága kísér, különös elegye a regénynek és a történelmi tanulmánynak. Dominálnak benne a leíró részek, melyek a honfoglalás kori magyarság szokásaival, életmódjával, magánéletével foglalkoznak. Olyan magyarságképet állít olvasói elé, amelynek alapja a nyelvi, kulturális közösség. Az első 2 oldal ill. a kötés viseletes állapotban, gerincnél elvált.
Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és a szerentsés Bertrandus lovagoknak hiteles szerelmes története 7 képben avagy: a csalfa Bertrandus lovag házassága s miképpen ejteték tőrbe s küldeték el a nemes Rajmondo lovag a szent sírhoz és hogyan jöve vissza s mula ki. Grotesque játék. Szerkesztette - - jambusokra segítette Kelemen Viktor több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. Buda- Pest, 1920, Pallas betűivel.
A belső könyvdíszítéseket Gróf József, az illusztrációkat Vértes Marcell készítette, fába metszették Körner és Laufer Budapesten 1920-ban. A könyv 700 példányban készült. A kötet 108 sorszámú. Eredeti félvászon kötésben. A belső gerinc kissé viseltes.
Göre Gábor biró úr könyve. Mindönféle levelei, valamint tapasztalattyai az Buda-Pesti fővárosba Katufrék sógorral...Írtam én magam az sallyát kezemmel Göre Gábor bíró úr. Veszödelmek. Nyomtatták ebbe a zesztendőbe Dante úr. Budapest,é.n., Bíró Miklós nyomdai műintézet. Illusztrált, kiadói egészvászon kötésben. Kissé kopottas állapotban(két regény egy kötetben).