Könyvek: Történelem

Tételek száma: 37

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel. Gerinc egy kicsit kopottas, egyébként szép állapotú példány.
13460.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
13461.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jakab Elek: Szabadságharczunk történetéhez. Visszaemlékezések 1848-1849-re. Bp., 1880. Rautmann Frigyes. 577+(3)p.+9t. Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Egy-két lapon foltok
13462.

Jakab Elek: Szabadságharczunk történetéhez. Visszaemlékezések 1848-1849-re.
Bp., 1880. Rautmann Frigyes. 577+(3)p.+9t. Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Egy-két lapon foltok

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13463.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lamartine, Alphonse: Az 1848-ki forradalom történelme. Ford. Zsilinszky Mihály. I. kötet. Pest, 1873. Légrády. 311, V l.; Egészvászon-kötésben
13464.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
13465.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Gesta Romanorum. Középkori elbeszélések. Bp., 1965. Magyar Helikon. Sorszámozott! Csak 600 pld. Bibliofil egészbőr kötésben. Első lapon kis hiba.
13466.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13467.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Horváth Jenő: Világtörténelem. Bp., 1936, Szent István-Társulat.Kiadói egészvászon kötésben. A fedőlap kicsit nyomott.
13468.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
13469.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13470.

Kikiáltási ár:
800 Ft
13471.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft