Gerely József: A Miatyánk könyve
A képeket festette Krzesz J. de Mecina. A keretrajzokat készítette Dörre Tivadar. Fába metszette Morelli Gusztáv.
Bp., 1902. Egyházy Ágoston és Társa. 18 sztl. lev. (ebből 7 képtábla, feliratozott hártyapapírral.) Folio.
Kiadói, aranyozott, dombornyomásos egészvászon kötésben. Dekoratív díszalbum. (gerincén hibákkal, belül szép állapotban). Ritka! 40x52 cm
Christiani Stockii Clavis linguae sanctae novi testamenti aditum aperiens, vocum significationes tum generales, tum speciales ordine concinno exhibens, tam Tironum, quam homiletices et exegeseos cultorum studiis apprime inserviens, ac subinde concordantiarum vicem supplens, cum indice vocum. Editio altera, priori in singulis fere paginis auctior et emendatior. Ienae, apud Ioh. Felicem Bielckium, 1730. Kiadói egészbőr kötés, színezett lapszélek, kopottas állapotban / in full leather binding
Fekete Sándor: Mezítláb a szentegyházban. Cikkek Petőfiről és kortársairól. Bp., 1972, Magvető. A szerző dedikációjával. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
Bielek László: Úr-napi beszéd, mellyet Debretzen várossában tartott -- az Igazság pajssa [Helmeczi István] ellen.
Pozsony-Pest, 1797. Füskúti Landerer Mihály. 168 p. hozzákötve: Bielek László: Szent István Magyar Király igaz római katolikus azt a makói püspöki templomban meg-mutatta... Pest, 1795. Trattner. 72p. Korabeli, bordázott gerincű, egészbőr kötésben. Gerincén kis sérülés.
Szathmárnémeti Mihály: Halotti centuria az az 100 halotti predikációk. Kolosvárott, 1683. Újrakötve, korabeli félbőr kötésben. A gerinc sérült, lapszélek visszavágva, a címlap hiányzik, az 1., 9., 11. lap sérült, az első néhány oldalon ceruzás jelzések, az előzéklapokon az egykori tulajdonos tollas bejegyzései láthatók
Keresztyén katekismus, az az: a keresztyén hitnek ágazatira... Pest, 1851. Trattner-Károlyi, Korabeli megviselt félbőr kötésben, lapok hibátlan állapotban
Johannes Chrysostomos (Aranyszájú Szent János): Predigten und kleine Schriften I-II. Aus dem Griechischen übersetzt. Mit Abhandlungen und Anmerkungen begleitet. Mit einer Vorrede Herrn D. Romanus Teller... Hrsg. M. Johann Andreas Cramer. Leipzig, 1748, Johann Gottfried Dyck, 662p. Korabeli bordázott egészbőr kötésben, rézmetszetű címlapképpel, színes élmetszéssel, jó állapotban (az előzéklapon ex libris: "Dr. Goldberger Izodor és felesége hagyatéka") /
Leather binding with raised bands, engraved frontispiece, in good condition
Takáts Adám: Halotti huszon-öt prédikátziók, a’ mellyeket öszve szedett, és kia-adott - -. hatodik és utolsó darab Posonyban és Pesten, 1796. Füskuti Landerer Mihály. 262p. Korabeli félbőr kötésben, gerincén kis sérülések
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.