Földeák János: Európa közepén. Versek. Bp., [1950], Rajkai Lajos. A szerző által Keleti Márton (1905-1973) filmrendezőnek dedikálva. Papírkötésben, jó állapotban.
Horváth Béla: A csodálatos szőlőtő. A kis kanász viaskodása. Elbeszélő költemények. [Bp.], 1941, Vigilia. A szerző által dedikálva. Papírkötésben, jó állapotban.
Berda József: Emelt fővel. Versek. Bp., [1937], Vörösmarty Irodalmi Társaság. 111. sorszámozott példány, készült 500 példányban. A szerző által dedikálva. Szélein foltos papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Gellért Oszkár: Zuhanóban. Új versek. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó. A szerző által Básti Lajos (1911-1977) színésznek dedikálva. Aranyozott vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Erdélyi József: Téli rapszódia és három mese: Két koldus, Az obsitos, A zenélő kecske. Versek. Pápa, 1934, Főiskolai Könyvnyomda, szerzői kiadás. A szerző saját kezű javításaival, valamint a 14. p-n a "Tiszta kéz" c. vers autográf kéziratával. Papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Kányádi Sándor: Sörény és koponya. Új versek. Debrecen, 1989, Csokonai Kiadó. A szerző által Dévai György villamosmérnöknek dedikálva, a szerző saját kezű korrektúráival, betoldásaival. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Prisvin, Michail: A fekete arab. - Két elbeszélés. Fordította: Haiman Hugó. Gyoma, 1928. Kner Izidor. 115 p. Kozma Lajos könyvdíszeivel. Kissé sérült papírkötésben
Csokonai Vitéz Mihály poétai munkái. IV. kötet. Diétai magyar Múzsa. Kiadta Márton Jósef. Bécs, 1813. Pichler Antal. 1 rézm. címkép + 311 + [1] p. A mű négy kotetben teljes. Kissé sérült , eredeti rézmetszetes kiadói papírkötésben. Kissé kopottas állapotú példány.
Kánya Emilia: Szeretet könyve. . I-II. kötet egybekötve. Pest, 1863-1864. Emich. 1t.+131+(9)+130+XXXVp. A szerző az első magyar szerkesztőnő, Korabeli félvászon-kötésben