Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 369

Veszely Jelena (1917-) 1986. "Frim Jakab 1852-1914" bronz emlékplakett, hátoldalán gravírozva (94mm) T:AU
31443.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Vincze Dénes (1914-1972) DN "A Vállalat Kiváló Ifjúsági Brigádja - Szocialista Brigád" egyoldalas bronz plakett (70mm) T:AU
31444.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1762. "IMP. FRANCISCUS AVG. M. THERESIA AVG. / SECVRITAS DACIAE MDCCLXII" kétoldalas Cu érem az erdélyi határőrség megszervezésének emlékére kiadva Mária Terézia uralkodása alatt. Szign.: P(eter) Kaiserwerth, IDF (Ignatz Donner) (59mm) T:XF ph. Hungary 1762. "IMP. FRANCISCUS AVG. M. THERESIA AVG. / SECVRITAS DACIAE MDCCLXII" Cu medallion commemorating the establishment of the Transylvanian border patrol under the reign of Maria Theresia. Sign.: P(eter) Kaiserwerth, IDF (Ignatz Donner) (59mm) C:XF edge error
31445.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50

1765. "IMP. IOSEPHVS II. AVG. M. THERESIA AVG. / MAGNVS TRANSYLVANIAE PRINCIPATVS MDCCLXV" kétoldalas Cu érem Erdély nagyhercegséggé emelésének emlékére kiadva Mária Terézia uralkodása alatt. Szign.: F. Würth (59mm) T:XF ph. Hungary 1765. "IMP. IOSEPHVS II. AVG. M. THERESIA AVG. / MAGNVS TRANSYLVANIAE PRINCIPATVS MDCCLXV" Cu medallion commemorating the elevation of Transylvania to Grand Duchy, under the reign of Maria Theresia. Sign.: P(eter) Kaiserwerth, IDF (Ignatz Donner) (59mm) C:XF edge error
31446.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,60
187,50

1900 k. "Öröknaptár" forgatható fém naptár medál (26mm) T:AU
31447.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1902. "II. Mezőgazdasági Országos Kiállítás Pozsony / Ő Császári és Királyi Fensége Frigyes Főherczeg Úr Minta Kiállítás Védnöke" aranyozott Cu emlékérem füllel (30mm) T:AU,XF
31448.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

31449.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1936. Az Országos Nemzeti Klub ezüstözött bronz plakettje Tasnádi Nagy András a Klub 200. vitaestjének alkalmából. Tasnádi Nagy András (1882-1956; magyar politikus, a református egyház főgondnoka. Az Imrédy- és a második Teleki-kormányok idején igazságügyi miniszter. Az 1945 előtti képviselőház utolsó elnöke, később háborús bűnöskét ítélték el, börtönben hunyt el). "Kétszázadik Vitaesténk Alkalmából - Tasnádi Nagy András-nak - Országos Nemzeti Klub". Eredeti tokban (88x126mm) T:AU,XF
31450.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69

1938. "Szálasi Ferenc 1938" kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: Pincés I. (Pincés Puder István vagy Pincés Imre?) (27mm) T:XF
31451.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1940 k. "Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete - Budapest 1899." egyoldalas bronz érem füllel (31mm) T:AU,XF patina
31452.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1940. "Szálasi Ferenc 1938 / 1940. IX. 16." kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: Pincés I. (Pincés Puder István vagy Pincés Imre?) (27mm) T:XF patina
31453.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

1943. "43-1943. C. Claudia Savaria - Szombathely" egyoldalas bronz plakett (69x51mm) T:AU,XF patina
31454.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft