Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 126

1949 Bp., V.3. ,,Denevér számítása. Vojnich Pál szigorlati terve. József Nádor Műegyetem Repülőgépek Tanszéke. Lefűzve, kissé sérült mappában. + HA-NCC ,,M29"-es teljesítménymérései. Pilóták: Bollmann Béla, Vojnich Pál. Ferihegy, 1944. január 13-27. Sérült papírborítóban.
16261.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10

1987 Az 1956-os magyar forradalom előzményei, alakulása és utóélete. Az 1986. december 5-6-án Budapesten rendezett tanácskozás jegyzőkönyve. Bp., 1987, k.n. 190 p. Sokszorosított gépirat. Szamizdat. Szerző vagy szerkesztő nélkül. A gépirat utolsó két oldala szerint a tanácskozáson rést vettek: Bába Iván, Benda Kálmán, Eörsi István, Haraszti Miklós, Hegedüs András, Kenedi János, Kis János, Konrád György, Kőszeg Ferenc, Litván György, Magyar Bálint, Mécs Imre, Mészöly Miklós, Pomogáts Béla, Radnóti Sándor, Rajk László, Tamás Gáspár Miklós, Vásárhelyi Miklós és mások. Tűzve, borító és első lap sérült, utolsó lap szélén apró sérülésekkel.
16262.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Bálint Lajos, szül. Bleier (1886-1974) műkritikus, dramaturg, író, műfordító, a Thália Társaság egyik megalapítójának és titkárának 3 db gépelt kézirata: A "Mester" - Újházi Ede; Kelemen László; Ottlik Géza: Iskola a határon. Változó állapotban.
16263.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Daniel Rhodes: Kilks - Design, Contruction and Operation. / Égető kemencék. Tervezésük, építésük, működésük. Ford.: Dr. Zimonyi Péterné. (Gépelt kézirat). Félvászon-kötésben, sérült címlappal, 243 p.
16264.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

John Dickerson: Raku kézikönyv. A kerámiaművészet gyakorlati megközelítése. Studio Vista London, 1972. Ford.: Sepcsulák Tibor. (Gépelt kézirat). Félvászon-kötésben, 147 p.
16265.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

cca 1880-1920 Déva, Réthy-család papírrégiség hagyatéka, közte Réthy Gyula írásai, család levelezés, újságcikkek, hatalmas átnézetlen anyag.
16266.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft