https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Szobrok, kisplasztikák, plakettek

Tételek száma: 78

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Madonna. Mázas keménygipsz, kopással, tűzhibával, m: 37 cm
1
12398.

Madonna. Mázas keménygipsz, kopással, tűzhibával, m: 37 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Olimpikon. Bronz szobor, talapzaton, kezéből a sportszer hiányzik, m: 31 cm
1
12399.

Olimpikon. Bronz szobor, talapzaton, kezéből a sportszer hiányzik, m: 31 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Női akt. Bronz szobor, jelzés nélkül, m: 28,5 cm
1
12400.

Női akt. Bronz szobor, jelzés nélkül, m: 28,5 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,78
EUR
,
56,25
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1979, Vilt Tibor (1905-1983): Emlékmű. Geometrikus alumínium elemekből összeállított, mozgatható részekből is álló applikáció, márvány talapzaton. Jelzett, m: 39,5 cm
1
12401.

1979, Vilt Tibor (1905-1983): Emlékmű. Geometrikus alumínium elemekből összeállított, mozgatható részekből is álló applikáció, márvány talapzaton. Jelzett, m: 39,5 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
300 000 Ft
813,01
EUR
,
937,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
1
12402.

Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm. A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. / It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
48 000 Ft
130,08
EUR
,
150,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Haraszty István (1934-2022): Absztrakt kompozíció. Réz, kő, jelzett, 49x11x9 cm.
1
12403.

Haraszty István (1934-2022): Absztrakt kompozíció. Réz, kő, jelzett, 49x11x9 cm.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
180 000 Ft
487,80
EUR
,
562,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Zombory Tamás: Napozó akt. 1983. Faragott és színezett fa, 25x95 cm
1
12404.

Zombory Tamás: Napozó akt. 1983. Faragott és színezett fa, 25x95 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,68
EUR
,
25,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Kosarat vivő férfi. Faragott fa, jelzés nélkül, m: 24,5 cm
1
12405.

Kosarat vivő férfi. Faragott fa, jelzés nélkül, m: 24,5 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Határ József (Alsólipnyica, 1921. - Mözs, 2004) népi fafaragó művész: Férfi kannával. Faragott fa, m: 34,5 cm
1
12406.

Határ József (Alsólipnyica, 1921. - Mözs, 2004) népi fafaragó művész: Férfi kannával. Faragott fa, m: 34,5 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
EUR
,
28,13
USD
Ajánlatok száma:
5
 
Zombory Z jelzéssel: Madonna, Faragott fa, jelzett, m: 43 cm
1
12407.

Zombory Z jelzéssel: Madonna, Faragott fa, jelzett, m: 43 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Keleti elefánt szerencseszobor, kopással, agyarak nélkül, m: 51 cm
1
12408.

Keleti elefánt szerencseszobor, kopással, agyarak nélkül, m: 51 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Nevető Buddha faragott fa szobor 22 cm
1
12409.

Nevető Buddha faragott fa szobor 22 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz