https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 488

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
dr. Borsos Zsuzsanna: A Madách színház Pünkösti Andor igazgatása idején. Bp., 1979. Magyar Színházi Intézet. 198 p + 6 t. DEDIKÁLT példány. Kiadói papírkötésben
1
19789.

dr. Borsos Zsuzsanna: A Madách színház Pünkösti Andor igazgatása idején. Bp., 1979. Magyar Színházi Intézet. 198 p + 6 t. DEDIKÁLT példány. Kiadói papírkötésben

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
(Körtvélyessy Béla):  A cselfalvai ágost[ai] hit[vallású] evang[élikus] templomnak, mint Sáros megyei egyedüli román kori műemléknek rövid leírása. Eperjesen, 1908. Kosch Árpád könyvnyomtató intézete. 9 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körtvélyessy Béla, a cselfalvai evangélikus egyházközség gondnokának hazafias stílusban írt történeti építészeti dolgozata, mely a vármegye egyetlen román stílusban épült templomépülete teljes körű renoválásának ügyében íródott. A munka végén emlékezetesen hazafias retorika: "Mert ezen hazai ősrégi, műtörténeti emlék stílszerű teljes megújítását, illetve restaurálását és további fenntartását a hazafiúi kegyelet és hála, de az ezzel teljesen rokon vallásos érzület is sugallja, hogy ezen istentiszteletre szolgáló templom, mint történet nevezetességű műemlék -- a szocziális, nemzetiségi és egyéb más fajta izgatók által szított elégületlenséggel, s haza- és nemzet-ellenes irányzattal; a szabadgondolkodók részéről vallott osztály, vallás és haza iránti gyűlöletet terjesztő nemzetközi eszmeáramlattal; nemkülönben a minden társadalmi rend felforgatására irányuló nemzetközi tévtanokkal, mint a jelen modern kor mind megannyi kóros kinövéseivel szemben -- valamint eddig, úgy a jövőben is az Isten imádásának szent hajléka s a haza- és felebaráti szeretetnek és vallásos türelemnek hirdetője, s erős bástyája legyen mindörökké!" Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban, középen halvány hajtásnyommal. Jó példány.
1
19790.

(Körtvélyessy Béla): A cselfalvai ágost[ai] hit[vallású] evang[élikus] templomnak, mint Sáros megyei egyedüli román kori műemléknek rövid leírása. Eperjesen, 1908. Kosch Árpád könyvnyomtató intézete. 9 + [1] p. Egyetlen kiadás. Körtvélyessy Béla, a cselfalvai evangélikus egyházközség gondnokának hazafias stílusban írt történeti építészeti dolgozata, mely a vármegye egyetlen román stílusban épült templomépülete teljes körű renoválásának ügyében íródott. A munka végén emlékezetesen hazafias retorika: "Mert ezen hazai ősrégi, műtörténeti emlék stílszerű teljes megújítását, illetve restaurálását és további fenntartását a hazafiúi kegyelet és hála, de az ezzel teljesen rokon vallásos érzület is sugallja, hogy ezen istentiszteletre szolgáló templom, mint történet nevezetességű műemlék -- a szocziális, nemzetiségi és egyéb más fajta izgatók által szított elégületlenséggel, s haza- és nemzet-ellenes irányzattal; a szabadgondolkodók részéről vallott osztály, vallás és haza iránti gyűlöletet terjesztő nemzetközi eszmeáramlattal; nemkülönben a minden társadalmi rend felforgatására irányuló nemzetközi tévtanokkal, mint a jelen modern kor mind megannyi kóros kinövéseivel szemben -- valamint eddig, úgy a jövőben is az Isten imádásának szent hajléka s a haza- és felebaráti szeretetnek és vallásos türelemnek hirdetője, s erős bástyája legyen mindörökké!" Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén foltos kiadói borítóban, középen halvány hajtásnyommal. Jó példány.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Nick Karras: Das weibliche Geschlecht. Eine ziemlich ungenierte Bildersammlung. [A női nem. Meglehetősen gátlástalan képgyűjtemény.] Berlin, 2010., Roger & Bernhard. Német nyelven. CD-rommal, erotikus képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
19791.

Nick Karras: Das weibliche Geschlecht. Eine ziemlich ungenierte Bildersammlung. [A női nem. Meglehetősen gátlástalan képgyűjtemény.] Berlin, 2010., Roger & Bernhard. Német nyelven. CD-rommal, erotikus képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
3
 
Lux Antal: Élet-Mű. DEDIKÁLT! Megjelent 300 példányban. H.n., é.n. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
1
19793.

Lux Antal: Élet-Mű. DEDIKÁLT! Megjelent 300 példányban. H.n., é.n. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,59
EUR
,
8,75
USD
Ajánlatok száma:
1
 
André Kertész: The Early Years. New York - London,2005.,W. W. Norton & Co., 158+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, védőborítóban.
1
19794.

André Kertész: The Early Years. New York - London,2005.,W. W. Norton & Co., 158+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, védőborítóban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
EUR
,
11,88
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Tamás Henrik emlékezései (művészekre, képszalonokra a Tamás Galériára... ) és műgyűjteménye. A kiadványt szerkesztette, a képeket válogatta, a jegyzeteket és a bevezető tanulmányt írta: Nagy András. Kiállítási katalógus. Pécs-Bp., Janus Pannonius Múzeum-MTA Művészettörténeti Kutatóintézet, 256 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
1
19795.

Tamás Henrik emlékezései (művészekre, képszalonokra a Tamás Galériára... ) és műgyűjteménye. A kiadványt szerkesztette, a képeket válogatta, a jegyzeteket és a bevezető tanulmányt írta: Nagy András. Kiállítási katalógus. Pécs-Bp., Janus Pannonius Múzeum-MTA Művészettörténeti Kutatóintézet, 256 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
1
 
Herbert Read: Kandinsky (1866-1944) with and introduction and notes by - -. The Faber Gallery. London, 1959, Faber and Faber, 24 p. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval.
1
19796.

Herbert Read: Kandinsky (1866-1944) with and introduction and notes by - -. The Faber Gallery. London, 1959, Faber and Faber, 24 p. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt, kissé kopott borítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Andrzej Mleczko lengyel grafikus 2 db karikatúra-füzete: Pożegnanie z komuną.; Bajki raczej dla dorosłych. Wrocław, 1990, Wrocławskie Zakłady Graficzne. Lengyel nyelven. Kiadói tűzött papírkötés. / Andrzej Mleczko Polish illustrator's 2 caricature booklets
1
19797.

Andrzej Mleczko lengyel grafikus 2 db karikatúra-füzete: Pożegnanie z komuną.; Bajki raczej dla dorosłych. Wrocław, 1990, Wrocławskie Zakłady Graficzne. Lengyel nyelven. Kiadói tűzött papírkötés. / Andrzej Mleczko Polish illustrator's 2 caricature booklets

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
EUR
,
11,88
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Angyal Endre: A lengyel barokk-kutatás útja. A szerző, Angyal Endre (1915-1976) irodalomtörténész által az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1961. évi 1-2. évi számából. Bp., 1961., Akadémiai-ny., 182-196 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
1
19798.

Angyal Endre: A lengyel barokk-kutatás útja. A szerző, Angyal Endre (1915-1976) irodalomtörténész által az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1961. évi 1-2. évi számából. Bp., 1961., Akadémiai-ny., 182-196 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
1
 
25th International Biennial of Graphic Arts, Ljubljana. / 25. mednarodni graficni bienale, Ljubljana. (Kiállítási katalógus / Exhibition catalogue). Ljubljana-Geneva, 2003, International Centre of Graphic Arts - JRP Editions, 272 p. Angol és szlovén nyelven. Kiadói papírkötés. / In English and Slovenian language. Paperback.
1
19799.

25th International Biennial of Graphic Arts, Ljubljana. / 25. mednarodni graficni bienale, Ljubljana. (Kiállítási katalógus / Exhibition catalogue). Ljubljana-Geneva, 2003, International Centre of Graphic Arts - JRP Editions, 272 p. Angol és szlovén nyelven. Kiadói papírkötés. / In English and Slovenian language. Paperback.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Novotny Tihamér: Ausser Haus. Ausstellung von I. Bukta. Galerie der Stadt Wels. A művész, Bukta Imre (1952- ) által aláírt példány. J.n., 1993, k.n.. 7 sztl. oldal. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel, Bukta Imre műveinek reprodukcióival illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
1
19800.

Novotny Tihamér: Ausser Haus. Ausstellung von I. Bukta. Galerie der Stadt Wels. A művész, Bukta Imre (1952- ) által aláírt példány. J.n., 1993, k.n.. 7 sztl. oldal. Német nyelven. Fekete-fehér képekkel, Bukta Imre műveinek reprodukcióival illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,88
EUR
,
5,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
D. Udvary Ildikó: Rényi Krisztina. A művész, Rényi Krisztina (1956-) által DEDIKÁLT példány! 2018, HUNGART. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
1
19801.

D. Udvary Ildikó: Rényi Krisztina. A művész, Rényi Krisztina (1956-) által DEDIKÁLT példány! 2018, HUNGART. A művész munkáinak reprodukcióival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
1
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz