Hajózás, Balaton

Tételek száma: 47

17524.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

5 db hajósokat ábrázoló vegyes fotó (MAHART, Dunai Flottilla, stb.), 14x8,5 cm és 8,5x5,5 cm között
17525.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

cca 1960 Balatonboglár, Kipterv (Kip. Terv.) Válallat üdülője, felvételek strandoló, napozó emberekről, Balatonpart 10 db hátoldalán feliratozott, jelzés nélküli fotó és 1 db sófoki fotó, 8x5,5 és 9x14 cm közötti méretekben
17526.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Antik hajós csáklyafej, vas, h: 20 cm
17527.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

MAHART 8 darab régi kötélösszefogó sekli. Jelzés nélkül.
17528.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

3 db Balatonnal, hajózással, fürdőzéssel kapcsolatos reprint könyv: Gróf Széchenyi István: Balatoni gőzhajózás.; Szerelmey Miklós: Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről [...]; Erdős József (szerk.): Magyar fürdő-kalauz 1911. Bp., 1983-1984, ÁKV. Kiadói kartonált papírkötés.
17529.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Régi bőr hajós matrózkesztyű, m: 22 cm
17530.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

17531.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

[Kotta] Der Sturm auf dem Plattensee. Phantasie von Ignatz Mihály. Op. 4. Budapest und Leipzig. 1910. Rózsavölgyi & Co. (Eberle József és Társa Zeneműnyomdája, Budapest). 7 + [1] p. Mihályi Ignác (1843-1886) zeneszerző a XIX. század második felének közkedvelt dalszerzője volt, legismertebb darabja az 1880-as években keletkezett, ,,A Balaton háborgása" címmel. Feljegyzések szerint az 1895-ben a Balatonfüredre látogató Wlassics Gyula vallásügyi minisztert is a helyi színezetű zongoraopusz előadásával fogadták (Borsszem Jankó, 1895. június 16). Magyar koloritja folytán a mű évtizedekig a hazai zenetanodai vizsgák és előadások népszerű darabja volt, az 1930-as, 1940-es évekig rádióműsorokban is előfordult. A Rózsavölgyi és Társa Kiadó kiadványunk tanúsága szerint 1910-ben szerezte meg a zenemű magyar és külföldi kiadási jogát. A zenemű német változatának - tételünknek - első fedőborítóját a tihanyi apátságot ábrázoló színes kőnyomattal illusztrálták, erősítendő a zenemű magyaros és balatoni jellegét. A hátsó borítón, reklámfogás gyanánt Mihályi Ignácz hét zongoraetűdjének bevezető részletei. Az első borítón régi kereskedői bélyegzés és tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Hudacsek Anna. Fűzve, papírcsíkkal erősített, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
17532.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

[Kotta] A Balaton háborgása. Ábránd. Op. 4. Szerzette Mihály Ignác. Budapest-Lipcse, 1910. Rózsavölgyi és Társa Zeneműkereskedése - Röder C. G., Leipzig. 7 + [1] p. 37-ik ezer. Mihályi Ignác (1843-1886) dualizmus kori zeneszerző közismert zongoraslágerének 1917. évi címlapkiadása. A zeneszám az 1880-as évek népszerű darabja volt, feljegyzések szerint az 1895-ben a Balatonfüredre látogató Wlassics Gyula vallásügyi minisztert is a helyi színezetű zongoraopusz előadásával fogadták (Borsszem Jankó, 1895. június 16). Magyar koloritja folytán a mű évtizedekig a hazai zenetanodai vizsgák és előadások népszerű darabja volt, az 1930-as, 1940-es évekig rádióműsorokban is előfordult. A Rózsavölgyi és Társa Kiadó kiadványunk tanúsága szerint 1910-ben szerezte meg a zenemű kiadási jogát, példányunk színes balatoni zsánerjelenetet ábrázoló címlapja az etűd 1917. évi utánnyomásából való. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzések. A belív néhány oldalán kézírásos zenetanári instrukciók, a leveleken oldalt kisebb szakadásnyom. A kotta hátsó fedőborítóján kedvcsináló gyanánt Horváth G. zeneszerző tizenkét zongoradarabjának rövid, bevezető részlete, ,,Leichte ungarische Fantasien" címmel. Poss.: Klein Franciska III. B. osztályos tanuló; Hudácsek Anna. Fűzve, papírcsíkkal erősített, színes, kissé sérült kiadói borítóban.
17533.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Magyar iparművész kukri. RJ jelzéssel (Rovó János?), h: 42,5 cm
17534.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75

Balatonfüred. Szerk.: Szemes István. IBUSZ útikalauz 13. Bp., én., Egyetemi-ny., 15+1 p. Kiadói papírkötés. 11x8 cm.
17535.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft