Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 506

César. Paris, galerie nationale du Jeu de Paume. 10 juin - octobre 1997. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, kissé kopottas állapotban.
19833.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Dr. Kresz Mária: Ungarische Bauerntrachten (180-1867). Bp., 1957, Verlag der Ungarischen Akademia der Wissenschaften. Kiadói félvászon kötés, papír tartóban, jó állapotban.
19834.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Radványi Diána - Réti László: Ceramic art of the Habans. [A habánok kerámiaművészete.] A kerámiatárgyak képi anyagát összegyűjt. és rend. Vörösváry Ferenc. The ceramic art of the Carpathian Basin 4. [A Kárpát-Medence Kerámiaművészete IV. köt.] [Bp., 2011, Novella.] Angol nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, bontatlan zsugorfóliában.
19835.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Balogh Beatrix: Bábszabásminták. [Bp.], én., NPI [Népművelési Propaganda Iroda], 26 t. Kiadói papírmappa, szakadt mappával.
19836.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

R. v. Oettingen . Werner Grote - Hasenbalg: Meisterstücke orientalischer Knüpfkunst. Neuberbeitet nach - - und ereitert von - -. Mappe I-II. [Berlin], én., [Scarabaeus Verlag], 59 t.; 2 p.+ 60 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon mappák, kissé kopott, kissé foltos borítóval, sérült mappákkal, az I. mappában a tartalomjegyzék és egy tábla hiánnyal (43.), valamint az I. mappában egy tábla a hátoldalán javított.
19837.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19838.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

19839.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Fábián Dénes Zoltán: Biczó Géza festőművész-rajztanár. DEDIKÁLT Révész Emese művészettörténész részére. Kiskunhalas, 2019. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19840.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

100+1 éves a magyar plakát. A magyar plakátművészet története 1885-1986. Bp., 1986, Műcsarnok. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19841.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Fél Edit - Hofer Tamás: Parasztok, pásztorok, betyárok. Emberábrázolás a magyar népművészetben. Bp, 1966., Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, foltos, kissé szakadt, a belül javított papírborítóval. Ritka! Megjelent 1170 példányban.
19842.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Gellér Katalin: A magyar szecesszió. Bp., 2004, Corvina. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, néhány ceruzás bejegyzéssel, aláhúzással, jó állapotban.
19843.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann,  20+4+60 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron) p. + 60 t.;  43+1+54 (Plate 1-60, táblák előtti magyarázó szövegek hártyapapíron, hiány: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;  Angol nyelven. 120 képtáblával, közte fekete-fehér és színes táblák. Nagyrészt egyoldalas táblák, de közte pár kétoldalas is. Példányunkból néhány magyarázó oldal hiányzik a táblák elől, de a táblák hiánytalanul megvannak!   Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kopott, foltos borítóval, az I. kötetben: az 1. tábla kijár, egy magyarázó lap sérült, hiányos és kijár (de a szöveg ép, (Plate 55), egy lap lyukas (Plate 56), egy lap alsó sarkán szöveget nem érintő hiánnyal (Plate 58), benne 4-5 szakadt lappal, benne foltos lapokkal is. A 2. kötetben az előszó (Preface, 7/8 p.) sérült, hiányos és kijár, egy lap (Plate 1) sérült, néhány szakadt magyarázó lappal, 6 magyarázó lap hiányzik, benne foltos lapokkal is. Ritka szőnyegekkel kapcsolatos szakkönyv!, 60x45x4 cm x2 /   Friedrich Sarre and Herrman Trenkwald: Old oriental carpets Volume I-II. Issued by the Austrian Museum For Art and Industry with text by Friedrich Sarre and Hermann Trenkwald. Translated by A. F. Kendrick. Vienna - Leipzig, 1926-1929, Anton Schroll & Karl Herzmann,  20+4+60 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages) p. + 60 t.;  43+1+54 (Plate 1-60, commentaries on onion-skin pages, missing pages: Plate 3, 16, 23, 30, 48, 49.) p. + 60 t.;  In English language. 120 illustration pages, with black-and-white and colour plates. The illustrations are complete, but six commentary pages are missing.   Gilt linen-binding, with worn, spotty cover. Volume I: one page is damaged and comes out, but text is complete (Plate 55), one page with hole (Plate 56), one page with missing corner (Plate 58), 4-5 pieces of torn pages, and also spotty pages. The Volume II: the preface is damaged and comes out (7/8. p.), one page damaged (Plate 1), some commentary pages torn, 6 commentary pages are missing, also spotty pages. Very rare! 60x45x4 cm x2
19844.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
156,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft