Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 506

19918.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

19919.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1931 - 1932 A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet közlönye LXV. évf. 1-52. sz. Szerk.: Fejér Gyula, Majorossy Gyula. A Budapesti Mérnöki Kamara Hivatalos lapja. Hozzákötve: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet havi füzetei VIII. évf. 1-6. sz., 1931 jan.-ápril., máj. - jún. Szerk.: Fejér Gyula. Hozzákötve: A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet közlönye LXVI. évf. 1-52. sz. Szerk.: Fejér Gyula, Majorossy Gyula. A Budapesti Mérnöki Kamara Hivatalos lapja. Bp., 1931-1932, Magyar Mérnök- és Építész Egylet, VI+2+350 p.;+80 p.; +VI+318 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Antalffy Andor (1862-1944) miniszteri tanácsos, állami földmérési igazgató ajándékozási soraival unokájának, 1937. nov. 28.
19920.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

19921.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Divald Kornél:  Magyarország művészeti emlékei. A képanyagot összegyűjtötte és a szövegrészt írta Divald Kornél.  Budapest, 1927. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. [4] + 255 + [1] p. Első kiadás.  Divald Kornél (1872-1931) művészettörténész monográfiáját oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti felvétel kíséri. A Felvidék művészettörténésze ezúttal a teljes történelmi Magyarország építészeti, szobrászati, festészeti, ötvösművészeti anyagából válogat. Az első előzéken Ex libris.  Poss.: Molnár János [Molnár János helytörténész, kecskeméti népművészeti és könyvgyűjtő, a kecskeméti Katona József Társaság vezetőségi tagja, számos magyar író, költő erdélyi úti kalauza, számos erdélyi költő, író kecskeméti házigazdája az 1960-1980-as években.]  Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben.
19922.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Dorotheum árverési katalógus, vegyes régiségek témában, 2012
19923.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Dorotheum árverési katalógus, fotók témában, 2017
19924.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Hargesheimer árverési katalógus, ortodox ikonok témában, 2024
19925.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bíró József:  Erdély művészete. 149 fényképpel és 6 szövegközti rajzzal, Lyka Károly előszavával. Budapest, [1941]. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Fővárosi Nyomda Rt.) [2] + 304 p. Első kiadás. A nagyváradi születésű, Budapesten tanult Bíró József (1907-1945) művészettörténész egész életét az erdélyi műemlékek kutatásának szentelte. Népjellemtani kommentárokkal kísért építészet- és művészettörténeti kötetének 189. oldalától az erdélyi művészet valamennyi korszakát bemutató képmelléklet, a templomépítészettől a kastélyépítészetig. (Erdélyi írások.) Aranyozott kiadói félvászon kötésben, Szathmáry István által tervezett, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19926.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1947-1948 Fővárosi Népművelési Központ kiállítási prospektusai, 4 db: Budapest népe a művészetben; Kisplasztikai és grafikai kiállítás, Önarckép-kiállítás, A magyar tájképfestészet. Bp., Székesfővárosi Házinyomda. Kihajtható prospektusok. Változó állapotban.
19927.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Törő István, Virág Judit (szerk.): A Dévényi Gyűjtemény. Bp., 2006, Mű-Terem Galéria. 167 p. Fekete-fehér és színes fotókkal, reprodukciókkal, többek közt Anna Margit, Bálint Endre, Barcsay Jenő, Csontváry-Kosztka Tivadar, Czóbel Béla, Korniss Dezső, Ámos Imre, Kondor Béla, Márffy Ödön, Bernáth Aurél, Szőnyi István műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19928.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Schéner Mihály grafikái. Szerk.: Csák Ferenc. Bp.-Sopron, 2008, Körmendi Galéria. 245 p. Gazdag képanyaggal, Schéner Mihály műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19929.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft