Könyvek: Történelem

Tételek száma: 370

Gyomlay Gyula: Bölcs Leo Taktikája mint magyar történeti kútforrás. (Olvastatott a Magyar Tudományos Akadémia I. osztálya 1902. január 7-én tartott ülésén.) Budapest, 1902. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) 68 + [2] p. Egyetlen kiadás. Gyomlay Gyula (1861-1942) klasszika-filológus, bizantinológus, egyetemi tanár, MTA-tag nyelvészeti úton közelít a magyar történelem korai szakaszának kérdéseihez. Példányunk fűzése laza. (Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. XVIII. kötet, 1. szám.) Pamlényi 164. o. Fűzve, enyhén sérült, enyhén hiányos gerincű kiadói borítóban. Felvágatlan példány.
19476.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Makkai Sándor-Rónai András-Asztalos Miklós-Gergely Pál: A mi Erdélyünk. Szerkesztette Kovrig Béla. [Tanulmánykötet.] Budapest, 1940. (Stádium Sajtóvállalat Rt.) 111 + [1] p. + 4 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. A tanulmánykötet felkerült az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékére. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. (Nemzeti könyvtár 24-26. kötet.) Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban, jó példány.
19477.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Szekfű Gyula: A száműzött Rákóczi. Budapest, 1913. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) VIII + 418 p. Első kiadás. Szekfű Gyula történész (1883-1955) Rákóczi-monográfiája a korban szokatlanul nagy indulatokat kavart. Az 1900-as évek elejére, Thaly Kálmán közíró, történész, országgyűlési képviselő (1839-1909) legendaképző eljárásának köszönhetően Rákóczi fejedelem alakja köré valóságos kultusz szövődött, egyben politikai, sőt tudományos szempontból is kialakult egy elvárásrendszer arra nézvést, hogy az egykori fejedelem alakját miként is lehetséges megidézni, illetve milyen forrásanyagokat lehet felhasználni, és mi számít tabunak. Szekfű Gyula fiatal történészként viszont megkavarta az állóvizet, mikor levéltári kutatások alapján feltárta Rákóczi párizsi megélhetésének gazdasági alapjait. Tanulmányáért Szekfű egyebek közt a nemzetgyalázás vádját is megkapta (döntően függetlenségi szemléletű történészektől), bár a vita hevéhez hozzátartozik, hogy Szekfű Gyula feltűnően a bécsi udvar szemléletének kedvező modorban írt, illetve közismert volt jó kedvező kapcsolatrendszere, melynek köszönhetően bejáratos volt a bécsi és más levéltárakba. A címoldalon enyhe foltosság. (A Magyar Tudományos Akadémia könyvkiadó vállalata, új folyam.) Pamlényi 191. o. Aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, az oldalsó lapéleken apró foltosság. Jó példány.
19478.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19479.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

19480.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Történelmi hazugságok. A történelem terén előforduló mindennapi ferdítések czáfolata. A szerzők engedelmével németből magyarítptta Haller József. Magyarorsázgi részt írt hozzá Dr. Karácsonyi János. Bp., 1890, Szent-István-Társulat, XVI+852+2 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, festett, mintás lapélekkel, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel, a hátsó táblán törésnyommal.
19481.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

2 db Bod Péter könyv: Felsőcsernátoni Bod Péter önéletirása. Bevezetéssel ellátta: Dr. Jancsó Elemér. Erdélyi Ritkaságok 4. Cluj-Kolozsvár, 1940, Minerva, 78+(2) p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült. + ,,A hazának... nem használni, mikor lehetne, nagy vétek". Bod Péter írásaiból, írásairól. Bp., 2002, Püski. Kiadói papírkötés.
19482.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Marczali Henrik: Világpolitika és világgazdaság. Bp., 1918, Pallas, 70 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ceruzás aláhúzásokkal, szamárfüles lapokkal.
19483.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Sáfrány Mihály: ,,Miskolci Ref. Lyceumot" végzett diák, az 1848-49. szabadságharcban önként résztvett honvédtűzér hadnagy, később lelkipásztor emlékiratai. Összeállította: vitéz Sáfrány Géza. Miskolc, 1941. Fekete Pál és Társai Felsőmagyarországi Ny. 99 l. 1 t. Kiadói papírkötésben
19484.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Sárváry Béla: Történelmi visszhangok. Élet, jellem és korrajzokban. Pest, 1857, Pfeifer Ferdinánd (Herz János-ny.), 350+(2) p.+ 4 t. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként foltos lapokkal.
19485.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Fraknói Vilmos: Magyarország egyházi és politikai összeköttetései a Római Szent-Székkel a konstanczi zsinattól a mohácsi vészig. Budapest, 1902. Szent-István-Társulat Tud. és Irod. Osztálya (Stephaneum ny.) IX + [1] + 489 + [1] p. Első kiadás. Fraknói Vilmos történettudós háromkötetes diplomáciatörténeti munkájának önmagában is megálló, második része a levéltári kutatásokon alapuló, mégis komoly szépírói erényeket felmutató pozitivista történetírás szép példája. A dolgozat a késő középkori Magyarország (1418-1526) politikai és egyházi kapcsolatait mutatja be, a pápai legátusok, követek, a magyar egyházfők és a királyok egymásnak írt okmányain keresztül.Korabeli aranyozott félvászon kötésben
19486.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Polónyi Dezső: A magyar királykérdés. Bp., [1928], Athenaeum, 239+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, fakó borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal.
19487.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft