Könyvek: Történelem

Tételek száma: 370

Salacz Gábor: A magyar kultúrharc története 1890-1895. Bécs, 1938, szerzői kiadás (Pécs, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyoma R.T.), 399+(1) p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval és gerinccel, sérült lapszélekkel.
19416.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

19417.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Gaal Jenő: Gróf Széchenyi István nemzeti politikája és jövőnk. I-II. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1902-1903, Hornyánszky-ny., 496 p.; 167 p. + Hozzákötve: Dr. Guszmann Rudolf: Gróf Széchenyi István a döblingi magántébolydában. Németből [ford.]: B. J. Pest, 1860, Heckenast Gusztáv, 40 p. Félvászon-kötésben, kissé kopott gerinccel, helyenként ceruzás bejegyzésekkel, aláhúzásokkal.
19418.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

19419.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

[Anonymus]: Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Fordította: Szabó Károly. Pest, 1860. Ráth Mór (Jacob és Holzhausen ny., Bécs). [4] + 90 + [2] p. Első kiadás. [Magyarország történetének forrásai. Magyarország alapításától a XVI-dik századig I. kötet, I. füzet.] Aranyozott gerincű, kissé kopott, a XX. század első felében készült félvászon kötésben. Példányunk levelei kissé foltosak, az ívközépnél régi megerősítések.
19420.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Beksics Gusztáv:  Mátyás király birodalma és Magyarország jövője.  Budapest, 1905. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. VIII + 256 p. Első kiadás.  Beksics Gusztáv (1847-1906) ügyvéd, közíró, szabadelvű országgyűlési képviselő, az 1890-es évek egyik legbefolyásosabb publicistája. Nemzetstratégiai fókuszú történelmi összefoglalásában Mátyás király korát kivételesen szerencsés időszakként ábrázolja, ahol egyfajta hatalmi vákuum tehette lehetővé a politikai expanziót, illetve részletes adatolás nélkül is feltételezi, hogy a Mátyás korabeli államot döntően magyar etnikumú lakosság lakta. Nemzetstratégiai fejtegetéseiben hanyatlásként érzékeli a Mátyás utáni időket, mind a politikai főhatalom, mind az etnikai összetétel tekintetében, és végső soron arra a következtetésre jut, hogy Mohács óta a török veszélyt a szláv fenyegetés váltotta fel, és a magyar adminisztrációnak lenne mit tennie a Beksics Gusztáv által mindenkoron szorgalmazott teljes kulturális asszimiláció előmozdítására. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés.  Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19421.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Wilhelm Ewald: Siegelkunde. [Pecséttan.]/ Felix Hauptmann: Wappenkunde. [Heraldika.] Handbuch der Mittelalterlichen und Neueren Geschichte. Hrsg. G. v. Below und F. Meinecke. München - Berlin, 1914, R. Oldenbourg, XIV+244 p.+40 t.; VIII+61+3 p.+ 4 t.+4 p. Német nyelven. Fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott, festet lapélekkel, kopott, foltos borítóval, javított gerinccel, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
19422.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Kecskeméthy Aurél naplója 1851-1878. Sajtó alá rend., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Rózsa Miklós. Bp., 1909, Franklin-Társulat, LXIX+(3)+326+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos, a fűzéstől elváló gerinccel.
19423.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Hitler - Worte. Aussprüche aus "Mein Kampf" und aus den Reden des Führers. Ausgewählt von Benedikt Welser. Breslau,(1934), Ferdinand Hirt, 31+1 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19424.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Blazovich László - Géczi Lajos: A Telegdiek pere 1568-1572. Dél-Alföldi Évszázadok 6. Szeged, 1995. Térképmelléklettel. Megjelent 500 példányban. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19425.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Horváth Mihály: Kossuth Lajos újabb leveleire. Pest, 1868, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 131 p. Kiadói papírkötés, sérült, az elülső borító hiányzik, laza fűzéssel, kissé foltos címlappal.
19426.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szűcs Ferenc: Ismeretlen Románia. Szűcs Ferenc riportkönyve. Budapest, 1934. Szerző (Viktória-nyomda). 96 p. Egyetlen kiadás. Szűcs Ferenc újságíró riportkönyve rendkívül sötét színekkel festi le a Trianon után megnagyobbodott Románia közállapotait; a rendszer menthetetlenül korruptnak tűnik, ahol a magyarság kollektív jogfosztása úgyszólván mindennapos, illetve a jogi, gazdasági, oktatási, kulturális románosítási módszerek sokaságában tallózhat az olvasó. Az újságíró a kötetben közöltek szerint személyesen járta be Románia minden vidékét, közte az erősen orosz jellegű Besszarábiát, az ország kincsestárának nevezett, de egyáltalán nem annak bizonyuló Regátot, és különösen annak központját, az ország fővárosát, a luxus és nyomor szélsőséges példáit felvonultató Bukarestet. Példányunk fűzése kissé laza. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
19427.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft