Könyvek: Technika

Tételek száma: 50

Svachulay Sándor: Repülőéletem. A repülő ember 4. köt. Bp., [1942], Magyar Repülő Sajtóvállalat - Stádium Sajtóvállalat, 295+(1) p.+ 12 (fekete-fehér képek) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült fűzéssel, a lapok jó állapotban, ex libris-szel.
20689.

Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19

Felvonókönyv nyilvántartó táblázatokkal. Útbaigazítások és magyarázatok a felvonótulajdonos, kezelő és vezető részére. Összeállította külföldi rendszerek figyelembevételével: Pokorny Ödön. Budapest, 1939. Szerző (Kellner Albert ny.) [8] + 177 (helyesen 171) + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül műszaki űrlapokkal, egész és fél oldalas, képekkel illusztrált korabeli hirdetésekkel, a felvonókezelés műszaki és jogi környezetének leírásával. Három oldalon helyesbítő felülragasztások, a hátsó fedőtábla belső oldalán a kitöltött űrlapok tárolására szolgáló felragasztott, feliratozott tok. Spirállal fűzve, aranyozott kiadói borítóban. Jó példány.
20690.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Nyomdász évkönyv és uti kalauz 1917. A Magyarországi Könyvnyomdászok és Betüöntők Szakegyesülete kiadása. Szerkesztette Lerner Dezső. 19. évfolyam.  Budapest, 1917. Világosság ny. 192 + [18] p. + 8 t. (kétoldalas, többségében kétszínnyomású tipográfiai táblák).  A nyomdaipar egyik érdekvédelmi szervezetének évkönyve, oldalszámozáson belül ábrákkal, statisztikákkal, az összes budapesti és vidéki nyomda részletes adataival, munkaidő- és fizetési adatokat is beleértve. Kötetünk egyben a nyomdaipar elmúlt tíz évének fejlődéséről is beszámol. Számos tipográfiai szakcikkel és érdekvédelmi részlettel. Példányunk végéről két perforált, nyomtatás nélküli levél hiányzik.  Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Az előzékeken és a kötet végi számozatlan leveleken korabeli hirdetések.
20691.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Boros Jenő - Ocskay Zoltán: Magyar autó- és motortörténet. Bookazine. Bp., 2019, Kossuth. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20692.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

20693.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

9 db kötéssel, horgolással kapcsolatos könyv
20694.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20695.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Csíkvári Jákó: A közlekedési eszközök története I-II. köt.Bp., 1986, ÁKV. 1882-as Franklin kiadás reprint kiadása. Kiadói egészvászon-kötésben.
20696.

Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63

Szabó József (szerk.): Repülési Lexikon I-II. Bp., 1991, Akadémiai. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20697.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20698.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

20699.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20700.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft