Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 380

Mikó Imre: Az utolsó erdélyi polihisztor. Száz dokumentum és történet Brassai Sámuelről. Bukarest, 1971, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
17893.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Babits Mihály hátrahagyott versei. Sajtó alá rendezte: Illyés Gyula. Bp., [1941], Nyugat (Hungária-ny.), 54+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, részben sérült fűzéssel. Számozott (1966./2000) példány.
17894.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Für Lajos: Szabadon szeretnénk sírni. Beszédek, történelmi tanulmányok, interjúk. A szerző, Für Lajos (1930-2013) történész, politikus, honvédelmi miniszter által DEDIKÁLT példány. Bp.,1993., Püski. Kiadói papírkötés.
17895.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Magyar Költészet Gyöngyszemei 4 kötete, egybekötve: Vörösmarty Mihály válogatott versei.; József Attila válogatott versei.; Fazekas Mihály válogatott versei.; Magyar népballadák. Bp., 1955., Ifjúsági Könyvkiadó. Könyvkötői álbordás egészműbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
17896.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

17897.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Aurora. A Kisfaludy-Társaság almanachja az 1914. évre. Szerk.: Voinovich Géza. Bp., 1914, Franklin-ny., 240 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, kissé sérült lapszélekkel, helyenként foltos lapokkal.
17898.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

José Ortega y Gasset: Korunk feladata. Ford.: Puskás Lajos. Bp., 1944, ABC Könyvkiadó Rt., 209+(1) p. Kissé sérült kartonált papírkötésben.
17899.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

17900.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Magyarerőmonostori népköltészet. A szöveggyűjtemény Olosz Katalin, a dallamgyűjtemény Almási István munkája. Bukarest, 1969., Irodalmi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kissé szakadt, kissé kopott papír védőborítóval.
17901.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Fazekas Béla - Kovács Endre - Szigetvári Zoltán: Különlenyomat a Tarokkakadémia című tarokkszabálykönyvből (III. könyv). Az illusztrált tarokkjáték szabályainak részletes ismertetése és magyarázata. Bp., [1948], Szikra, 144 p. Kiadói papírkötés.
17902.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

2 db dedikált könyv: Szlavkovszky László: A rákosszentmihályi 929. sz. Szent Mihály cserkészcsapat 75 éves története. (Bp.), 2002, Rákosszentmihályi 929. sz. Szent Mihály Cserkészcsapat. Kiadói papírkötés. + Lantos Antal - Széman Richárd: Kisasszonyok, nagyasszonyok. Kertvárosi Helytörténeti Füzetek 38. sz. Bp., 2015, Corvin Művelődési Ház. Kiadói papírkötés.
17903.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

3 db - Simon István: Himnusz az értelemhez; Illei János: Tornyos Péter; Illyés Gyula: Hősökről beszélek. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
17904.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft