https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 108

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1931 Berlin, Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus későbbi feleségének előjegyzési naptára, nagyon sok bejegyzéssel Keresztury Dezsőre vonatkozóan és néhány feljegyzéssel a berlini Collegium Hungaricummal kapcsolatban, többek közt egy Kosztolányi estről. Több beazonosításra, megfejtésre váró névvel, feljegyzéssel. Vászonkötésben, sérült gerinccel. Kultúrtörténeti ritkaság!
1
13746.

1931 Berlin, Seiber Mária (19?-1975) zongoraművész, Keresztury Dezső (1904-1996) író, politikus későbbi feleségének előjegyzési naptára, nagyon sok bejegyzéssel Keresztury Dezsőre vonatkozóan és néhány feljegyzéssel a berlini Collegium Hungaricummal kapcsolatban, többek közt egy Kosztolányi estről. Több beazonosításra, megfejtésre váró névvel, feljegyzéssel. Vászonkötésben, sérült gerinccel. Kultúrtörténeti ritkaság!

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
EUR
,
93,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1932-1944 A BSZKRT Budavári Sikló (Budai Hegypálya) villamosításának tervdokumentációi. Nagy méretű tervrajzok, szöveges leírások, jegyzőkönyvek a szervező bizottság üléseiről, Ideiglenes Szolgálati Utasítás a budai hegypálya kalauzai számára 1888-ból XX. sz-i másolat. 1936-os munkaszükséglet számítás, mozgólépcső korabeli terve, kézzel írt számítások.
1
13747.

1932-1944 A BSZKRT Budavári Sikló (Budai Hegypálya) villamosításának tervdokumentációi. Nagy méretű tervrajzok, szöveges leírások, jegyzőkönyvek a szervező bizottság üléseiről, Ideiglenes Szolgálati Utasítás a budai hegypálya kalauzai számára 1888-ból XX. sz-i másolat. 1936-os munkaszükséglet számítás, mozgólépcső korabeli terve, kézzel írt számítások.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
EUR
,
156,25
USD
Ajánlatok száma:
5
 
1934 R. Barabás Gizella (1893-1985) festőművész autográf sorai Sárdy Brutus (1892-1970) festőművésznek, saját festményét reprodukáló képeslapon, kissé sérült.
1
13748.

1934 R. Barabás Gizella (1893-1985) festőművész autográf sorai Sárdy Brutus (1892-1970) festőművésznek, saját festményét reprodukáló képeslapon, kissé sérült.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,59
EUR
,
8,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
Várkonyi Nagy Béla (Ligethy Béla) (1896-1980) költő, újságíró saját kézzel írt képeslapja Rosl Grimmnek utazásáról / Autograph letter of a Hungarian poet to Rosl Grimm
1
13749.

Várkonyi Nagy Béla (Ligethy Béla) (1896-1980) költő, újságíró saját kézzel írt képeslapja Rosl Grimmnek utazásáról / Autograph letter of a Hungarian poet to Rosl Grimm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,71
EUR
,
3,13
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1936 Hubay-Cebrián Andor (1898-1971) festő, a Nemzeti Szalon igazgatója autográf sorai és aláírása Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész részére Norvégiából képeslapon, Hubay-Cebrián Andor autográf aláírásával.
1
13750.

1936 Hubay-Cebrián Andor (1898-1971) festő, a Nemzeti Szalon igazgatója autográf sorai és aláírása Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész részére Norvégiából képeslapon, Hubay-Cebrián Andor autográf aláírásával.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,50
EUR
,
7,50
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1936 Berlini Olimpia. Az olimpiai falu magyar sportolói részére adott üdvözlő nyomtatvány magyar nyelven. Kissé foltos, korabeli üvegezett keretben. Ritkaság! / Berlin Ollympic Games greeting for the Hungarian sportsmen in Hungarian. With some stains in vintage glazed frame. 24x34 cm
1
13751.

1936 Berlini Olimpia. Az olimpiai falu magyar sportolói részére adott üdvözlő nyomtatvány magyar nyelven. Kissé foltos, korabeli üvegezett keretben. Ritkaság! / Berlin Ollympic Games greeting for the Hungarian sportsmen in Hungarian. With some stains in vintage glazed frame. 24x34 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
EUR
,
156,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1938 Régi emlékkönyv, napló. Bőrkötés, aranyozott lapélekkel, kulcs nélkül, a borítón sérüléssel, egyébként jó állapotban. Az első oldalon ajándékozási bejegyzés, a többi lap üres. 20x16,5 cm
1
13752.

1938 Régi emlékkönyv, napló. Bőrkötés, aranyozott lapélekkel, kulcs nélkül, a borítón sérüléssel, egyébként jó állapotban. Az első oldalon ajándékozási bejegyzés, a többi lap üres. 20x16,5 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,25
EUR
,
3,75
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1939 Tennis-Wettspiele der Deutschen Reichsbahnsportgemeinschaften in Dresden - MÁV Sportegyesületek Ligája teniszversenyzőinek és a versenybizottság névsora, beragasztott fotókkal
1
13753.

1939 Tennis-Wettspiele der Deutschen Reichsbahnsportgemeinschaften in Dresden - MÁV Sportegyesületek Ligája teniszversenyzőinek és a versenybizottság névsora, beragasztott fotókkal

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,52
EUR
,
37,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1940 Podhering, Őrhegyalja (Munkács, Mukacevo), Schönborn-Buchheim Sörgyár fejléces levélpapírjára írt, német nyelvű gépelt levél, 4 oldalon
1
13754.

1940 Podhering, Őrhegyalja (Munkács, Mukacevo), Schönborn-Buchheim Sörgyár fejléces levélpapírjára írt, német nyelvű gépelt levél, 4 oldalon

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
14
 
cca 1940-1960 Bascsák János (1929-2009) egy sikeres kerékpáros versenyző hagyatéka. Több mint 50 díj. érem, hazai és nemzetközi versenyekről (közöttük a 4000 méteres üldözőverseny főiskolai csapatvilágbajnoki érme), kisebb magyar kluboktól néhány oklevél, zászló és egyéb kapcsolódó tárgy, táskában
1
13755.

cca 1940-1960 Bascsák János (1929-2009) egy sikeres kerékpáros versenyző hagyatéka. Több mint 50 díj. érem, hazai és nemzetközi versenyekről (közöttük a 4000 méteres üldözőverseny főiskolai csapatvilágbajnoki érme), kisebb magyar kluboktól néhány oklevél, zászló és egyéb kapcsolódó tárgy, táskában

 
Eladva
Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,50
EUR
,
156,25
USD
Ajánlatok száma:
2
 
cca 1940-1947 Goldmark Péter Károly (1906-1977) a színes televízió magyar származású feltalálójával kapcsolatos dokumentumok és fotók tétele, 5 db sajtófotó, 15 db újságkivágás és egyéb dokumentum, közte magyar és külföldi lapok, a fotók mérete: 18x23 cm
1
13756.

cca 1940-1947 Goldmark Péter Károly (1906-1977) a színes televízió magyar származású feltalálójával kapcsolatos dokumentumok és fotók tétele, 5 db sajtófotó, 15 db újságkivágás és egyéb dokumentum, közte magyar és külföldi lapok, a fotók mérete: 18x23 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,10
EUR
,
31,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1940 Vincent Korda (1897-1979) díszlettervező saját kézzel írt sorai Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, London Film Studios fejléces papírján, saját kezű aláírásával. ,,Az elefántcsont lapokat átadtam Janovicsnak (Janovics Jenő (1872-1945) színész, színigazgató, forgatókönyvíró), aki megígérte, hogy átadja neked őket. Remélem hogy jók lesznek. Különben itt a régi móka - sok a dolog és én meg veled ellenkezőleg - csöndes helyre vágyok a nagy zűrzavarból. No de örülök hogy kezdesz valamit Bukarestbe. Írj! Ölellek Vince."
1
13757.

cca 1940 Vincent Korda (1897-1979) díszlettervező saját kézzel írt sorai Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, London Film Studios fejléces papírján, saját kezű aláírásával. ,,Az elefántcsont lapokat átadtam Janovicsnak (Janovics Jenő (1872-1945) színész, színigazgató, forgatókönyvíró), aki megígérte, hogy átadja neked őket. Remélem hogy jók lesznek. Különben itt a régi móka - sok a dolog és én meg veled ellenkezőleg - csöndes helyre vágyok a nagy zűrzavarból. No de örülök hogy kezdesz valamit Bukarestbe. Írj! Ölellek Vince."

 
Eladva
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
EUR
,
50,00
USD
Ajánlatok száma:
19
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz