https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 108

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
1913 Dr. Toldy Elemér: A Szent László-húszasok története, gépirat, 11p
1
13722.

1913 Dr. Toldy Elemér: A Szent László-húszasok története, gépirat, 11p

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1915 Tersánszky Józsi Jenő író (1880-1969) saját kézzel írt tábori posta levelezőlapja az első világháborús katonai szolgálata idejéből Fémes Beck Vilmosné részére
1
13723.

1915 Tersánszky Józsi Jenő író (1880-1969) saját kézzel írt tábori posta levelezőlapja az első világháborús katonai szolgálata idejéből Fémes Beck Vilmosné részére

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
EUR
,
93,75
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát.  Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással
1
13724.

1916 Ady Endre (1877-1919), Csinszkával (Boncza Berta 1894-1934) közös fényképe, kezelőorvosának dr. Láng Menyhért ideggyógyásznak dedikálva Csinszka által . "Drága . Láng doktorunknak és barátunknak szeretettel 1916. II. 6. Ady Endréék" Ady a feltehetően már 1902-ben elkapott szifilisz miatt, szinte folyamatosan kezelés alatt állott. Ahogy súlyosbodott betegsége úgy volt egyre inkább szüksége orvosaira, akikkel bizalmas, jó kapcsolatot tartott fenn.. Az üzenet címzettje dr. Láng Menyhért ideggyógyász 1915-16 ban volt Ady kezelőorvosa és elsődleges betegségén - a vérbajon - felül az alkoholizmust diagnosztizálta, mint Ady romlásának legfőbb okát. Fotó üvegezett keretben. Fotó mérete 8,5x13,5 cm. A képen egy helyütt beszakadással

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
300 000 Ft
813,01
EUR
,
937,50
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1918 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf képeslapja feleségének benne művészeti ügyekről is
1
13725.

1918 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf képeslapja feleségének benne művészeti ügyekről is

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,13
EUR
,
9,38
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1918 Verebély László (1883-1959) villamosmérnök, Kandó Kálmán munkatársa, a MÁV villamosításának vezetője, hőerőművek építője 14 db autográf levele feleségének
1
13726.

cca 1918 Verebély László (1883-1959) villamosmérnök, Kandó Kálmán munkatársa, a MÁV villamosításának vezetője, hőerőművek építője 14 db autográf levele feleségének

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,55
EUR
,
15,63
USD
Ajánlatok száma:
0
 
cca 1935 (Zsögödi) Nagy Imre (1893-1976) festőművész saját kézzel írt levele Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, érdekes tartalommal: Megemlíti Vásárhelyi Zigler Emilt, akinek fényképeket küldött, feltehetően az erdélyi képzőművészeket bemutató, az Erdélyi Szépmíves Céh által kiadott "Erdélyi művészek" c. könyvbe. Budapesti és bukaresti kiállításokra is vonatkozó sorokkal, ír a festészetéről ("jelenleg sokat dolgozom") valamint egy rövid kérdést is feltesz: "Mi van a Helikonnal?". Egy kézzel írt oldal, Nagy Imre autográf aláírásával.
1
13727.

cca 1935 (Zsögödi) Nagy Imre (1893-1976) festőművész saját kézzel írt levele Szolnay Sándor (1893-1950) festőművész részére, érdekes tartalommal: Megemlíti Vásárhelyi Zigler Emilt, akinek fényképeket küldött, feltehetően az erdélyi képzőművészeket bemutató, az Erdélyi Szépmíves Céh által kiadott "Erdélyi művészek" c. könyvbe. Budapesti és bukaresti kiállításokra is vonatkozó sorokkal, ír a festészetéről ("jelenleg sokat dolgozom") valamint egy rövid kérdést is feltesz: "Mi van a Helikonnal?". Egy kézzel írt oldal, Nagy Imre autográf aláírásával.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
EUR
,
62,50
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1
13728.

1921 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1922 Comlos (Nagykomlós / Comlosu Mare), Kokas Ignác, San Marco hercegné jószágigazgatójának ellene felhozott vádakkal kapcsolatban írt hivatalos nyilatkozata, amelyben a vádakat "szemen szedett hazugság"-nak nevezi, és ügye újbóli kivizsgálását kérvényezi. + 1940 Esztergom, az esztergomi székesfőkáptalan levele Kokas József jószágigazgató részére, felesége özvegységre jutása esetén folyósítandó havi járadék megállapításáról.
1
13729.

1922 Comlos (Nagykomlós / Comlosu Mare), Kokas Ignác, San Marco hercegné jószágigazgatójának ellene felhozott vádakkal kapcsolatban írt hivatalos nyilatkozata, amelyben a vádakat "szemen szedett hazugság"-nak nevezi, és ügye újbóli kivizsgálását kérvényezi. + 1940 Esztergom, az esztergomi székesfőkáptalan levele Kokas József jószágigazgató részére, felesége özvegységre jutása esetén folyósítandó havi járadék megállapításáról.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,34
EUR
,
5,00
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1923 Bp., József kir. herceg központi jószágigazgatósága Kokas József nyugalmazott főhercegi uradalmi felügyelő részére írt levele nyugdíjemelés tárgyában, aláírással, pecséttel
1
13730.

1923 Bp., József kir. herceg központi jószágigazgatósága Kokas József nyugalmazott főhercegi uradalmi felügyelő részére írt levele nyugdíjemelés tárgyában, aláírással, pecséttel

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,42
EUR
,
6,25
USD
Ajánlatok száma:
1
 
1924 Czigány Dezső (1883-1937) festménye után: Ady Endre portréja. Fénynyomat, papír, jelzett a nyomat alatt nyomtatva: Pinx. Czigány 1908 és Athenaeum R.t. Budapest. Ady Endre nyomtatott aláírásával. Lap alján Czigány Dezsőék autográf ajándékozási soraival 1924-ből. 35×26 cm. Üvegezett fakeretben.
1
13731.

1924 Czigány Dezső (1883-1937) festménye után: Ady Endre portréja. Fénynyomat, papír, jelzett a nyomat alatt nyomtatva: Pinx. Czigány 1908 és Athenaeum R.t. Budapest. Ady Endre nyomtatott aláírásával. Lap alján Czigány Dezsőék autográf ajándékozási soraival 1924-ből. 35×26 cm. Üvegezett fakeretben.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
EUR
,
50,00
USD
Ajánlatok száma:
9
 
cca 1925-32 Emlékkönyv sok bejegyzéssel, több rajzzal, díszes dombornyomott, kopott kötésben, néhány lap kijár, 13x16,5 cm
1
13732.

cca 1925-32 Emlékkönyv sok bejegyzéssel, több rajzzal, díszes dombornyomott, kopott kötésben, néhány lap kijár, 13x16,5 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
 
1928 Molnár Ferenc író (1878-1952) képeslapja egy hajóról saját kézzel írt soraival Molnár Géza írónak (1923-2011) címezve rajta még Fritz Busch (1890-1951) német karmester aláírása is. Törésnyommal
1
13733.

1928 Molnár Ferenc író (1878-1952) képeslapja egy hajóról saját kézzel írt soraival Molnár Géza írónak (1923-2011) címezve rajta még Fritz Busch (1890-1951) német karmester aláírása is. Törésnyommal

 
Eladva
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
EUR
,
93,75
USD
Ajánlatok száma:
4
 

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz