Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 355

Bornemissza Péter: Tragédia magyar nyelven Szophoklész Élektrájából. "Tragoedia magyar nyelven, az Sophocles Electrájából. Nagiob rezre forditatot, ez az Kerezteneknek erkoeczőknek iobitasokra peldaúl szepen jateknek mogia szerint rendeltetet Pesti Bornemizzá Péter deak altal. M. D. LVIII." A fakszimile szövegét közzéteszi Kőszeghy Péter. Oláh Szabolcs tanulmányával. Bibliotheca Hungarica Antiqua XLII. Bp., 2009., Balassi - MTA Irodalomtudományi Intézete - OSZK. Az 1558-as kiadása fakszimile kiadása. Kiadói kartonált papírkötés.
17366.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Móricz Zsigmond: Karak szultán. Bp., [1917], Nyugat, 83 p. Első kiadás! A borító Haranghy Jenő munkája. Kiadói papírkötés.
17367.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10

Tompa Mihály összes költeményei. Ügynöki mintapéldány! Szemelvények az eredetileg 807 oldalas műből. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870., Méhner Vilmos. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a gerinc foltos, és a hátsó borító foltos, piszkos, két lap kijár.
17368.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

17369.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Tormay Cecile: Bujdosó könyv. I-II. köt. I. köt.: Feljegyzések 1918-1919-ből. II. köt: A proletárdictatura. Bp., 1920-1922., Rózsavölgyi-Pallas, 417 p.; 295+1 p. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon kötésben, az I. kötet címlapján kis folt, a gerincek javítottak, de egyébként jó állapotban.
17370.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

17371.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

A kéményseprő kincseskönyve. Szerk.: Berlász J. Jenő és Riesz Lajos dr. Bp., 1933, Stephaneum Rt., 2+424 p.+ 1 (kihajtható tábla) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Első kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, deformált gerinccel, kissé kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, a kihajtható tábla szakadozott, foltos lapokkal.
17372.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18

17373.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

17374.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Somlyay József: A magyarországi néptanítók 1890. évi augusztus hó 20.-23. napján Budapesten tartott negyedik egyetemes gyűlésének naplója. Bp. 1891. Egyetemi Ny. IV, 523p. Az Országos Pedagógiai könyvtár duplumkötete. Korabeli díszesen aranyozott egészvászon-kötésben, szép állapotbanm
17375.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

17376.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Francois Villon balladái. Faludy György átköltésében. Bp., 1988, Magyar Világ. 96 p. Kiadói papírkötés. DEDIKÁLT példány
17377.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft