Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 355

P. Howard (Rejtő Jenő): Három testőr Afrikában. Az elveszett cirkáló. Bp., 1941. Nova. 2. kiadás. Félvászon kötésben, címlapon restaurált, borítón színes fénymásolat
17354.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,33
23,44
15

17355.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

17356.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,97
21,88

Vajda János költeményei. Bp., 1910., Franklin,  Második kiadás. Korabeli átkötött aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.
17357.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

[Cimochowski, Albert-Antoine (1845-1924)] Albert Cim: Jeunes Amours. Roman. Paris, [1898], Ernest Flammarion. Első kiadás. Francia nyelven. Könyvkötői félvászon-kötésben, az eredeti papírborító bekötve. A szerző által DEDIKÁLT példány! / First edition. Signed by the author!
17358.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Erdős Renée: Nyírfaerdő. (Szanatóriumi jegyzetek). Bp., [1927], Révai, 160+(2) p. Egyedi egészbőr-kötésben, viseltes, kopott, sérült borítóval, ázásnyomokkal. A szerző által aláírt példány! Zsedényi Béla, az Ideiglenes Nemzetgyűlés elnökének könyvtárából, felesége tulajdonosi névbejegyzésével.
17359.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Berzsenyi Dániel: Berzsenyi Dániel válogatott versei. A bevezetést írta: Füst Milán. Budapest. 1921. Kellner István (Pápai Ernő ny.) 93 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kétszínnyomású, keretdíszes címlappal és 24 záródísszel illusztrált. A könyvdíszítés Gróf József munkája. Számozatlan példány. Sérült papírkötésben
17360.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Rosny, J. H.: Vamireh. Ernest Kolb. Egyetlen magyar kiadás. Házi fordítás az 1892-es a párizsi kiadás után. Egy francia kiadás másolt címlapjával. Készült 6 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban. 133 p.
17361.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Major-Zala Lajos: Fémember az áramkörben. A szerző, Major-Zala Lajos (1930-2006) emigráns magyar költő, író által DEDIKÁLT példány. München, 1969., Aurora Könyvek. Emigráns, sci-fi témájú verseskötet. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval.
17362.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Toldy Ferenc irodalmi arcképei s újabb beszédei. Kiadta: Tárkányi (Béla). Pest, 1856, Emich Gusztáv, IV+264 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült borítóval, foltos lapokkal. Felvágatlan példány.
17363.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Madame Dubbary. Film Könyvek. 1. szám. Szerk.: Pánczél Lajos. Bp., 1921,Film Könyvek,(Thália-ny.), 48 p. Kiadói illusztrált papírkötésben, a hátsó borító pótolt.
17364.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Comenius, Johannes Amos: Orbis Pictus. Hasonmás kiadás.; Hozzátartozik: Mészáros István: A való világ Comenius szemével. Gondolatok egy sikerkönyvről. A pozsonyi 1798-i négynyelvű Orbis Pictus hasonmás kiadása elé. Bp., 2006, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói papírkötés
17365.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft