Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 57

Shvoy Kálmán titkos naplója és emlékirata 1918-1945. Sajtó alá rendezte, a bevezető szöveget írta, magyarázó jegyzetekkel ellátta Perneki Mihály. Bp., 1983, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, védőborítóval, enyhén kopott állapotban.
16620.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Harcászati feladatok. Összeáll.: Dálnoki Kováts Gyula, Horváth Győző. Bp., 1925. Astoria, 4+136+2 p. + 1 t. Papírkötésben, szakadt, hiányos borítóval. Felvágatlan példány. +1931 Magyar Katonai Szemle . I. évf. 10. sz. 1931. okt. Bp., M. Kir. Hadilevéltár, 8+300+10 p. Papírkötésben, kopott, foltos, kissé gyűrött borítóval, deformált gerinccel, kissé foltos.
16621.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Vegyes katonai híradós tétel, 3 db:  1929 Híradó szakkönyvtár címjegyzéke. M. Kir. Honvéd Híradó Szakkönyvtár. Bp., 1929., M. Kir. Honvédelmi Minisztérium, (Apostol-ny.), 62 p. Papírkötésben, intézményi bélyegzővel. "M. Kir Honvéd Híradó Osztály parancsnokság 1. század" bélyegzéssel.;  1939. Segédlet a híradó csapat kiképzésére. Bp., 1939., M. Kir. Honvéd Főparancsnokság, 123+2 p.+7 t. Papírkötésben, a gerincen kis sérüléssel, a borítón bejegyzéssel.;  1940 Híradó szabályzat. 2. füzet: Vezetékes híradás. III. rész. 1. fejezet. Tábori kábel építése. Bp., 1940., M. Kir. Honvédelmi Minisztérium,(Attila-ny.), 59 p.+ 2 t. Papírkötésben.  Változó állapotban.
16622.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
9

Vitéz Somogyvári Gyula: Virágzik a mandula... I-II. (Egyben.) Bp., [1933], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói papírkötésben, sérült
16623.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Ölvedi Ignác - Száva Péter: A második világháború képei I-II. Bp., 1975, Európa. 2., átdolgozott kiadás. Vászonkötésben, védőborító nélkül.
16624.

Kikiáltási ár:
800 Ft

16625.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

16626.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

16627.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

16628.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

A hadtörténet szolgálatában. HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum. Service of Hungarian Military History. MoD Military History Institute and Museum. Összeáll.: Eszes Boldizsár. Ford.: Eszes Boldizsár. Bp.,2008,Zrínyi. Angol és magyar nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
16630.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Helgert Imre: A Budapesti Honvédhelyőrség Parancsnoksága. 1849-1999. Budapest Garrison Headquarters 1849-1999. Bp., 2000., Zrínyi. Fekete-fehér fotókkal. Magyar és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
16631.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Tar Kálmán: Davaj, davaj. Hadifogságom története. Veszprém., 1999., Szerzői kiadás, 106+2 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 50 példányban. A szerző által dedikált.
16632.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft