Könyvek: Történelem

Tételek száma: 122

Pusztai-Popovits József: Román kultúrélet a magyar Erdélyben. Pécs, 1942, Pécsi M. Kir. Erzsébet-Tudományegyetem Kisebbségi Intézet, Pécsi Irodalmi és Könyvnyomdai Rt. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
13179.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Pukánszky Béla: Erdélyi szászok és magyarok. Budapest, 1943, Danubia. Kiadói félvászon kötés, intézményi bélyegzővel, kissé kopottas borítóval.
13180.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Vass Gyula: A Dunamedence ezer éve. Budapest, é.n. (1940), Századunk, Pesti Lloyd-Nyomda. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal. Jó állapotban.
13181.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

Révai Mór János: Magyarország és a wilsoni elvek. Budapest, 1920, Magyarország Területi Épségének Védelmi Ligája. Kiadói tűzött papírkötés, a borítója hiányzik, de egyébként jó állapotban.
13182.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Dr. Schmidt Tibolt: Az erdélyi oláh kérdés és Nagy-Románia. Erdélyi Magyar-Székely Szövetség Könyvtára 11. Budapest, 1920, Erdélyi Magyar-Székely Szövetség. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
13183.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
25

C.G. Costa-Foru: Aus den Folterkammern Rumäniens. Dokumente und Enthüllungen über die Verbrechen der Rumänischen "Siguranza". Wien, 1925, Kulturpolitischer Verlag. Kiadói szakadozott papírkötés, a hátulsó borító hiányzik, német nyelven./ Paperbinding, in german language, the back cover lacks.
13184.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Dr. Schmidt Tibolt: Brassó az oláh megszállás idején. (Brassó), 1917, Brassói Lapok kiadása. Kiadói kissé foltos papírkötés, a 3 oldalon a lap szakadt, hiányos.
13185.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
18

A magyar földbirtok balkanizálása. Budapest, 1921, Népies Irodalmi Társaság, Hornyánszky Viktor M. Kir. Udv. Könyvnyomdája. Kiadói szakadozott papírkötésben, az elülső borítója leszakadt a könyvtestről, kissé sérült gerinccel.
13186.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
22

Egyed Ákos: Falu, város, civilizáció. Tanulmányok a jobbágyfelszabadítás és a kapitalizmus történetéből Erdélyben 1848-1914. Bukarest, 1981, Kriterion. Kiadói kemény papírkötés, kiadó kissé szakadt papír védőborítóban. Jó állapotban.
13187.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Ács Zoltán: Nemzetiségek a történelmi Magyarországon. Budapest, 1984, Kossuth. Kiadói kemény papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
13188.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

13189.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Szabó István: A magyar parasztság. Budapest, 1940, Magyar Szemle Társaság. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
13190.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft