Zenetörténet, Kották, Hangszerek

Tételek száma: 46

Liszt Ferenc válogatott levelei (1824-1861). Bp., 1989, Zeneműkiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20132.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
4 db nótafüzet, közte két dedikált: Teghze-Gerber Miklós első nótáskönyve. A szerző, Teghze-Gerber Miklós (1906-1969) által dedikált.; Kondor Ernő: Él még a vén cigány. - - népszerű nótái. özv. Kondor Ernőné (szül. Wald Herta Lujza Margit) által dedikált.; Dankó Gyula: Dalrózsák a magyar lányok nótafájáról.; László Imre nótáskönyve. Változó állapotban.
20133.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
7 db énekes-dalos könyv
20134.

7 db énekes-dalos könyv

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Egykezes dob, sérült, h. 19 cm
20135.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Playstation és Philips mikrofonok, jó állapotban.
20136.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
cca 1980 Márai Sándor - Farkas Ferenc: Egy úr Velencéből. (Vendégjáték Bolzanoban.) Opera két felvonásban, zongorakivonat. 1979-1980. Másolat. Félvászon-kötésben, benne bejegyzésekkel, jegyzetekkel lapokon (köztük a Nemzeti Színház nevében Vámos László boldog új évet kívánó kártyáival.)
20137.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Vegyes kotta tétel, összesen 22 db
20138.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Sass Sylvia: Az angyalok bűvöletében. A szerző, Sass Sylvia (1951-) Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas opera-énekesnő, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja által DEDIKÁLT példány! Bp., 2011, Ursus Libris. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20139.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Arany János népdalgyűjteménye. Közzéteszi Kodály Zoltán és Gyulai Ágost. Bp., 1952, Akadémiai Kiadó, 204 p.+ 24 t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
20140.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
10,63
Minimális ajánlat:
3 400 Ft
3 400 4 000 4 600
3 db régi, német nyelvű kotta: Felix Mendelssohn Bartholdy: Sämmtliche Lieder und Gesänge für eine Singstimme mit Pianofortebegleitung.; Edvard Grieg: 60 ausgewählte Lieder für eine Singstimme und Klavier.; [Carl Maria von] Weber: Der Freischütz. Oper in 3 Akten. Változó állapotban.
20141.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Szilágyi Domokos - Vermesy Péter: Pimpimpáré. Vers és muzsika gyermekeknek. Kovács András átirataival. Miklósi Dénes illusztrációival. Cluj-Napoca/ Kolozsvár, 2002., Koinónia, 297 p. A Kriterion által 1976-ban megjelentetett kötet (a jó barát, Vermesy Péter írt dallamokat Szilágyi Domokos verseire) ritkán felbukkanó kiegészített, egyúttal új külsőt kapó 2002-es kiadása.  "Több, mint negyedszázaddal az első kiadás után gyermekek, szülők, tanítók, zenepedagógusok ismét kezükbe vehetik a legendás Pipimpárét, két kiváló szerző - egyikük a nyelv, másikuk a zenei hangok művésze - közös játékából, alkotó dialógusából született művét. A játékos zenei olvasmánysorozat egy kortárs, nagy játékos műveivel bővült, Kovács András Ferenc átírásaival, a kiadó ugyanis maradéktalanul szem előtt tartotta a könyv pedagógiai célkitűzéseit. Szilágyi Domokos egyik-másik versére rányomta bélyegét a kor, olyan ünnepek, kényszerű szokások, olykor pedig kifejezések bukkannak elő a verssorokban, amelyeket a mai kisiskolások még csak nem is érthetnek. Mindazonáltal az eredeti dalszövegek is szerepelnek könyvünkben, hiszen két költő különböző korokon átívelő beszélgetése nem tanulság nélküli a mai olvasó számára sem. A reménybeli olvasóra, tehát nem csak az énekesekre is gondolva, aki talán még nem találkozott Szilágyi Domokos dalszövegeknek szánt, de önálló versekként is nagyszerű sziporkáival, könyvünk első felében külön is közöljük a verseket."  Kiadói kartonált papírkötés, az elülső szennylapon tollas firkával.
20142.

Szilágyi Domokos - Vermesy Péter: Pimpimpáré. Vers és muzsika gyermekeknek. Kovács András átirataival. Miklósi Dénes illusztrációival. Cluj-Napoca/ Kolozsvár, 2002., Koinónia, 297 p. A Kriterion által 1976-ban megjelentetett kötet (a jó barát, Vermesy Péter írt dallamokat Szilágyi Domokos verseire) ritkán felbukkanó kiegészített, egyúttal új külsőt kapó 2002-es kiadása.

"Több, mint negyedszázaddal az első kiadás után gyermekek, szülők, tanítók, zenepedagógusok ismét kezükbe vehetik a legendás Pipimpárét, két kiváló szerző - egyikük a nyelv, másikuk a zenei hangok művésze - közös játékából, alkotó dialógusából született művét. A játékos zenei olvasmánysorozat egy kortárs, nagy játékos műveivel bővült, Kovács András Ferenc átírásaival, a kiadó ugyanis maradéktalanul szem előtt tartotta a könyv pedagógiai célkitűzéseit. Szilágyi Domokos egyik-másik versére rányomta bélyegét a kor, olyan ünnepek, kényszerű szokások, olykor pedig kifejezések bukkannak elő a verssorokban, amelyeket a mai kisiskolások még csak nem is érthetnek. Mindazonáltal az eredeti dalszövegek is szerepelnek könyvünkben, hiszen két költő különböző korokon átívelő beszélgetése nem tanulság nélküli a mai olvasó számára sem. A reménybeli olvasóra, tehát nem csak az énekesekre is gondolva, aki talán még nem találkozott Szilágyi Domokos dalszövegeknek szánt, de önálló versekként is nagyszerű sziporkáival, könyvünk első felében külön is közöljük a verseket."

Kiadói kartonált papírkötés, az elülső szennylapon tollas firkával.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Harmat László-Tardy József: A gyógyító zene. Bp., 2013, Új Ember. Kiadói papírkötés, ázásnyomokkal.
20143.

Licitálható
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
Minimális ajánlat:
10 000 Ft
10 000 12 000 14 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft