Ikon - Szűz Mária megkoronázása. Keleti ortodox ikonfestő, 18-19. század, sérüléssel, kissé sérült antik blondel keretben, 53x42 cm, 65x54 cm
///
A keleti ortodox ikonművészetben rendszeresen feltűnik Szűz Mária megkoronázásának jelenete. A kompozíciókon általában az Atya és Krisztus látható, ahogy Szűz Mária fejére helyezik a corona virginumot. A szimbolika középpontjában Mária alázata és kiválasztottsága áll, közbenjáró szerepét és az egyház anyjaként betöltött helyét hangsúlyozza. A jelen aukción szereplő ikon feltehetően orosz ikonfestő munkája, és a megszokottnál nagyobb méretben készült.
///
Icon - The Coronation of the Virgin Mary. Eastern Orthodox icon painter, 18th?19th century. With damage; in a slightly damaged antique blondel frame. 53 × 42 cm (panel), 65 × 54 cm (frame).
///
In Eastern Orthodox icon art, the scene of the Coronation of the Virgin Mary appears regularly. The compositions typically depict the Father and Christ placing the corona virginum upon the head of the Virgin Mary. The symbolism centers on Mary?s humility and chosenness, emphasizing her role as an intercessor and her position as the Mother of the Church. The icon featured in the present auction is presumably the work of a Russian icon painter and was executed in a larger-than-usual size.
Türkmén Jomud főszőnyeg. cca 18. sz. vége, sérüléssel és javítással, 283x170 cm /// "Felvetője szürkésbarna, elszövője nagyon vékony barna gyapjú. Csomózása szimmetrikus, csomószáma: 2.014 / köbdm. Rendkívül gondos rajzú az ún. ovodan főbordűrje és a két végének fásmintás lezárása. Színei: csont, sötétbarna, sötét- és világoskék, palackzöld, padlizsán, rozsda- és narancsvörös, baracksárga. Anyaga és a munka tekintélyes korról tanúskodnak. Kopott, néhol csomóhiányos, régi javítások, kissé kiszáradt. Az alsó végén egy korábbi kelim és rojt kiegészítés, felül egy későbbi, de hasonló javítás. Oldalain csonkolt mellékbordűr és a sirászi hiányoznak."
Nagy méretű étkészlet tartó láda. Svéd Koneborg grófi család nevével és koronájával díszített. Svédország XIX. sz. eleje. Réz fogóval, veretekkel és sarkokkal megerősített fa, a 4 betét kézzel festett aranyozású, bőrrel borítva, a tetején szarvasbőr védőtakaró. Aljában 1831-es évszámmal. Egyik fiók belseje hiányzik, egyébként szép állapotban. 47x34x21 cm
Large dinnerware chest. Decorated with the name and crown of the Swedish Count Koneborg family. Sweden. Early 19th century. Wood reinforced with copper handles, fittings and corners, the 4 inserts are hand-painted gilded, covered with leather, with a deerskin protective cover on top. Dated 1831 on the bottom. One of the drawers is missing the inside, otherwise in good condition. 47x34x21 cm
Antik tibeti réz fali zodiákus, horoszkóp, plasztikus fali dísz. 30x34 cm /// Antique Tibetan brass wall zodiac, horoscope, relief wall decoration. 30 × 34 cm.
Christofle Boréal 12 személyes evőeszköz készlet, jelzett díszdobozban. Ezüstözött alpakka, jelzett, hozzá jelzett fa díszdoboz felnyitható és fiókos.
Christofle Boréal 12-person cutlery set, in a marked gift box. Silver-plated alpaca, marked, with a marked wooden gift box that can be opened and has drawers.
Sanssouci Potsdam- Pen of the Year 2015 by Faber-Castell. Limitált szériás exkluzív töltőtoll szett, teljes lakkozott fa díszdobozban, leírással, eredeti dobozában,hozzá eredeti Royal Blue tinta. Karcmentes, szép állapotban.
Sanssouci Potsdam- Pen of the Year 2015 by Faber-Castell. Limited edition exclusive fountain pen set, complete in a lacquered wooden gift box, with instructions, in its original box, with original Royal Blue ink. Scratch-free, in good condition.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.