Judaika

Tételek száma: 42

Ezüst (Ag) úti hanukkia, samesszal. Fedelén elefántcsont-lap rárakással, jelzett, 1810, Bécs, 13 latos, mesterjeggyel, 12x7x5,5 cm, bruttó 426g. Ritka! /// Silver (Ag) Travel Hanukkah Menorah with Samash, ivory inlay on the lid, hallmarked, 1810, Wien, 13-lot, with maker's mark, 12 × 7 × 5.5 cm, gross weight 426 g. Rare!
19644.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
360 000 Ft
975,61
1 125,00
Minimális ajánlat:
360 000 Ft
360 000 420 000 500 000
Ezüst (Ag) Kiddus pohár alátéttel. cca 19. sz. utolsó harmada, jelzett, mesterjeggyel, m: 9,5 cm, d: 13,5 cm, nettó 286g /// Silver (Ag) Kiddush cup with saucer. c. late 19th century, hallmarked, with maker's mark, height: 9.5 cm, diameter: 13.5 cm, net weight: 286 g."
19645.

Licitálható
Kikiáltási ár:
180 000 Ft
487,80
562,50
Minimális ajánlat:
180 000 Ft
180 000 200 000 240 000
1946? A budapesti Svéd Kir. Követség igazolása magyar zsidó házaspár részére svédországi beutazáshoz Sigvard Nyström követségi titkár aláírásával       1946? Certificate from the Royal Swedish Embassy in Budapest for a Hungarian Jewish couple to enter Sweden with signature of Sigvard Nyström
19646.

1946? A budapesti Svéd Kir. Követség igazolása magyar zsidó házaspár részére svédországi beutazáshoz Sigvard Nyström követségi titkár aláírásával

1946? Certificate from the Royal Swedish Embassy in Budapest for a Hungarian Jewish couple to enter Sweden with signature of Sigvard Nyström

Licitálható
Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75
Minimális ajánlat:
30 000 Ft
30 000 36 000 42 000
1905 Trauer-Album dem Andenken meines teueren Vaters. Fotó nélkül. Ezüstözött vászon-kötés, kijáró lapokkal.
19647.

Licitálható
Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56
Minimális ajánlat:
500 Ft
500 600 700
Rolex Silverolex "Tribes of Israel" részben ezüst (Ag) testű toll, h: 14 cm
19648.

Licitálható
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50
Minimális ajánlat:
20 000 Ft
20 000 24 000 28 000
1912 Szentes, Bánfalvi Lajos (1880-ig Leipnik) (1851-1912) izraelita író, újságíró, lapszerkesztő, gyógyszerész halotti értesítője, Ehrlich Mártonné részére címezve és postázva, hajtva, kis sérülésekkel, ázásnyommal, 23x29 cm
19649.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
47 db II. világháborús munkaszolgálatos küldemény + 1 menekültkutató lap Oroszországban eltűnt munkaszolgálatosról
19650.
Anyagjel

Licitálható
Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,80
250,00
Minimális ajánlat:
80 000 Ft
80 000 95 000 110 000
1904-1918 Izraelita halotti értesítők, 5 db, Szentes, Palánka, Baja, Szolnok települések, változó állapotban
19651.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
1933 A Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége levele Gerő Ödön (1863-1939) íróhoz, szerkesztőhöz, a Pester Lloyd műkritikusához, amelyben értesítik, hogy az Elnöki Tanácsának tagjává választották. Pfeifer Ignác (1868-1941) elnök és Eisdorfer Andor főtitkár autográf aláírásával. Díszes fejléces papíron, egy gépelt oldal, Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége bélyegzésével.
19652.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Modern judaika újévi üdvözlő kártya 6x10 cm
19653.

Licitálható
Kikiáltási ár:
700 Ft
1,90
2,19
Minimális ajánlat:
700 Ft
700 800 900
1941-1942 Izraelita zsebnaptár, Steiner Árminné Könyvkereskedése
19654.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
1942-1943 Izraelita zsebnaptár, Steiner Árminné Könyvkereskedése
19655.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft