Licitálható
24398.
Könyvek: Vallás
10 000 Ft
27,10 EUR, 31,25 USD
11 000 Ft
[Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj ...] Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... Pest, 1858, Trattner-Károlyi,III-XIV+1184+[64];+237+3;+108 p. Szlovák nyelven. Egyházi kolligátumunk szlovák nyelvű énekes- és imádságoskönyv, melynek első, legnagyobb terjedelmű, nyitó munkája a tescheni születésű Jirzí Tranovsky (1591-1637), a "szláv Luther" evangélikus lelkész műve. Gyülekezeti énekeskönyve először 1636-ban jelent meg. A több mint 80 kiadást megélő énekeskönyv szövegei a századok során mélyen beivódtak a szláv kegyességi tudatba. Tranovsky műve a kiadások során folyamatosan bővült, kötetünk nyitómunkája 1040 rövidebb szöveget tartalmaz, utána a két rövidebb munka következik, önálló címlapokkal. Későbbi rézveretes félbőr-kötés, festett lapélekkel, a rézvereten "Mojzsis Maria" névvel és "1895" felirattal, kopott borítóval, hiányos rézveretekkel, kissé sérült kötéssel, hiányzó szennylapokkal, az első rész címlapja hiányzik, a végén néhány lapon gyűrődéssel.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |