Thuróczi János: Magyar krónika. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Geréb László. A szövegeket átnézte és a bevezetést írta: Kardos Tibor. Monumenta Hungarica I. Bp., 1957, Magyar Helikon, 213+1 p. Megjelent 2600 példányban. Számozatlan példány. Kiadói aranyozott félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal.