Licitálható
22537.
Könyvek: Történelem
18 000 Ft
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 Ft
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1868,Ráth Mór, XVI+461+3 p.; VII+466 p; VII+508 p. Második kiadás.
Horváth Mihály (1809-1878) címzetes csanádi püspök, a szabadságharc vallás- és közoktatásügyi miniszterhelyettese, emigráns történész. Alapvető reformkori politikai áttekintése először svájci száműzetése idején jelent meg, a munka néhány évvel később Magyarországon is napvilágot látott. A nemzeti szabadelvű szellemben megírt dolgozat mindenekelőtt politikai természetű - a belpolitikai fordulatait tárgyalja a reformkor kezdete előtti évektől a forradalomig, benne pedig kormány és ellenzék éppen aktuális oppozícióját éppúgy, mint a nagyobb horderejű reformok megvalósulásának folyamatát, nem feledkezve el az országon belüli nemzetiségi széthúzás kérdéseiről sem.
A címlapokon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.
Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötések, kopott, foltos borítókkal,
az I. kötet hátsó borítója foltos, és a táblán a papírborítás szakadt, valamint a hátsó tábla vetemedett, a 3. kötet gerincének alján a bőr kissé hiányos, de belül alapvetően jó állapotban.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |