Grünwald Béla: A régi Magyarország. 1711-1825. Bp., 1888, Franklin-Társulat, XIV+[2]+576 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, sérült borítóval, helyenként ceruzás bejegyzésekkel. A címlapon szentkirályszabadjai Karsa Ferenc (1827-1915) 1848-as honvéd hadnagy, Görgey Artúr parancsőrtisztje, árvaszéki elnök névbejegyzésével.