Licitálható
24029.
Könyvek: Társadalomtudomány
19 000 Ft
51,49 EUR, 59,38 USD
19 000 Ft
Krug, Wilhelm Traugott: Systema philosophiae criticae. In compendium redegit, latine interpretatus est, ac edidit [Márton István] Stephanus Márton. Tomus I: Philosophiam Fundamentalem, Logicam, Metaphysicam et Aestheticam in se complectens. [Unicus, nem jelent meg több rész.]
[Bécs] Viennae, 1820. Typis Antonii Pichler. 1 t. (rézmetszetű címkép) + 477 + [3] p. Egyetlen latin nyelvű kiadás.
Wilhelm Traugott Krug (1770-1842) német kantiánus filozófus, egyetemi tanár. Rendszeres filozófiája eredeti nyelven 1806-1810 között, három kötetben jelent meg, "System der praktischen Philosophie" címmel. A művet a hazai körökben kissé csúfondárosan "pápai Kant"-nak titulált Márton István filozófiaprofesszor fordította latinra. A kantiánus filozófia melletti kiállása mellett a professzor arról volt nevezetes, hogy kollégiumi előadásait, merőben szokatlan módon, magyar nyelven tartotta. E szokását egészen 1815-ig megtartotta, amikor a dunántúli iskolai körök eltiltották a magyar nyelv használatától. 1820-ban latin nyelven kiadott filozófiakötete arról tanúskodik, hogy a felsőbb körök tiltó végzését a pápai professzor tiszteletben tartotta.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások, illetve latin nyelvű olvasói széljegyzetek.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén. Jó példány. Nagyon ritka könyv.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |