Licitálható
24032.
Könyvek: Társadalomtudomány
8 000 Ft
21,68 EUR, 25,00 USD
8 000 Ft
Fromm, Erich:
Die Entwicklung des Christusdogmas. Eine psychoanalytische Studie zur socialpsychologischen Funktion der Religion.
[Bécs] Wien, 1931. Internationaler Psychoanalytischer Verlag (Druck von Christoph Reisser's Söhne). 71 + [2] p. Első önálló kiadás.
Erich Fromm (1900-1980) német pszichoanalitikus, szociálpszichológus, filozófus. Korai tömeglélektani munkájában az etikai érdeklődésű ateista szemszögéből elemzi a Krisztus-hit szociálpszichológiai alapjait, illetve a katolikus dogma társadalompszichológiai vonatkozásait. A mű először Sigmund Freud "Imago" című pszichoanalitikai folyóiratában jelent meg.
[Sonderabdruck aus "Imago, Zeitschrift für Anwendung der Psychoanalyse auf die Natur- und Geisteswissenschaften", Bd. XVI, 1930.]
Grinstein, 11012.
Korabeli vászonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen fekete címkén. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |