Alexander, Franz - Staub, Hugo:
Der Verbrecher und seine Richter. Ein psychoanalytischer Einblick in die Welt der Paragraphen.
[Bécs] Wien, 1929. Internationaler Psychoanalytischer Verlag (Druck der Vernay Ag.) 124 + [4] p. Első kiadás.
Hugo Staub (1886-1942) berlini jogász, üzletember, mecénás és autodidakta pszichoanalitikus Alexander Ferenc (1891-1964) pszichoanalitikussal közösen írt dolgozata a kriminálpszichológia korai szakmunkájának számít: a munkában elméleti fejtegetések váltakoznak elmekórtani és esetleírásokkal.
Néhány oldalon apró foltosság, a lapszéleken rozsdafoltosság.
Aranyozott, kissé kopott kiadói egészvászon kötésben.