Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 90

Revol, [Joseph-Fortuné]: Histoire de l'armée francaise. 557 reproductions photographiques, 1 carte en 4 couleurs, 4 hors-texte en trichromie, 37 hors-texte en héliogravure dont 5 en deux tons. Paris, (1929). Librairie et Imprimerie Larousse. VIII + 308 p. + 42 t. (9 színes). Joseph-Fortuné Revol (1874-1973) francia generális gazdagon illusztrált hadtörténeti ismeretterjesztő munkája a francia hadászat húsz évszázadának történetét tekinti át, a gall időktől az első világháború utáni évtizedig, erős kitekintésekkel a hadtechnológia fejlődésének egyáltalán nem elhanyagolható társadalmi hatásaira. Az első előzéken könyvjegy az "Offert par le gouvernement de la République Francaise" (A Francia Köztársaság kormányának felajánlásából) szöveggel. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Szép példány.
23017.

Revol, [Joseph-Fortuné]: Histoire de l'armée francaise. 557 reproductions photographiques, 1 carte en 4 couleurs, 4 hors-texte en trichromie, 37 hors-texte en héliogravure dont 5 en deux tons.
Paris, (1929). Librairie et Imprimerie Larousse. VIII + 308 p. + 42 t. (9 színes).
Joseph-Fortuné Revol (1874-1973) francia generális gazdagon illusztrált hadtörténeti ismeretterjesztő munkája a francia hadászat húsz évszázadának történetét tekinti át, a gall időktől az első világháború utáni évtizedig, erős kitekintésekkel a hadtechnológia fejlődésének egyáltalán nem elhanyagolható társadalmi hatásaira. Az első előzéken könyvjegy az "Offert par le gouvernement de la République Francaise" (A Francia Köztársaság kormányának felajánlásából) szöveggel.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben, színes festésű lapszélekkel. Szép példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
[Oklevél] A Zrínyi Miklós Katonai Akadémia díszoklevele és emléklapja Fáy Ödön nyugalmazott vezérkari százados ötven éves szakmai tevékenysége elismerése alkalmából, vezérőrnagyi aláírással és akadémiai körbélyegzővel hitelesítve. (1994). Kelt: Budapesten, 1994. augusztus 22-én és 1994. szeptember 1-jén. Díszoklevelünk a M. Királyi Honvéd Hadiakadémián 1942-ben végzett Fáy Ödön repülőtiszt, nyugállományú vezérkari százados 50 éves oktatói tevékenységét ünnepli. A vezérkari százados a háború után Kanadába távozott, az emigráns katonai szaksajtó időről időre hírt adott oktatói tevékenységéről, illetve ismeretterjesztő előadásairól. Díszoklevelünkhöz csatlakozik a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia által kiadott Emléklap is, amely megköszöni Fáy András anyagi hozzájárulását a Zrínyi-emlékdíj megalapításához. Mindkét oklevél alján Szabó Miklós vezérőrnagy, akadémiaparancsnok hitelesítő aláírása, valamint az Akadémia körbélyegzője. Aranyozott bőr, illetve aranyozott, illusztrált műbőr mappában, az 1990 utáni magyar államcímerrel díszítve. Jó állapotú dokumentumok és mappa.
23018.

[Oklevél] A Zrínyi Miklós Katonai Akadémia díszoklevele és emléklapja Fáy Ödön nyugalmazott vezérkari százados ötven éves szakmai tevékenysége elismerése alkalmából, vezérőrnagyi aláírással és akadémiai körbélyegzővel hitelesítve. (1994).
Kelt: Budapesten, 1994. augusztus 22-én és 1994. szeptember 1-jén.
Díszoklevelünk a M. Királyi Honvéd Hadiakadémián 1942-ben végzett Fáy Ödön repülőtiszt, nyugállományú vezérkari százados 50 éves oktatói tevékenységét ünnepli. A vezérkari százados a háború után Kanadába távozott, az emigráns katonai szaksajtó időről időre hírt adott oktatói tevékenységéről, illetve ismeretterjesztő előadásairól. Díszoklevelünkhöz csatlakozik a Zrínyi Miklós Katonai Akadémia által kiadott Emléklap is, amely megköszöni Fáy András anyagi hozzájárulását a Zrínyi-emlékdíj megalapításához. Mindkét oklevél alján Szabó Miklós vezérőrnagy, akadémiaparancsnok hitelesítő aláírása, valamint az Akadémia körbélyegzője.
Aranyozott bőr, illetve aranyozott, illusztrált műbőr mappában, az 1990 utáni magyar államcímerrel díszítve. Jó állapotú dokumentumok és mappa.

Licitálható
Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69
Minimális ajánlat:
9 500 Ft
9 500 11 000 13 000
Paul Virilio: Bunker ... Archäologie. München - Wien, 1992., Carl Hanser. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
23019.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. József királyi herceg tábornagy úr őfensége előszavával. Bp., [1928], Franklin-Társulat, 418 p.+ 55 t.+ 5 melléklet. Fekete-fehér és színes képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
23020.

Licitálható
Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Minimális ajánlat:
8 000 Ft
8 000 9 500 11 000
Honvédő város. Nógrád megye északi határainak megvédése. Tudományos emlékülés a Nógrádi Történeti Múzeumban. Salgótarján, 2004. szeptember 23. Discussiones Neogradienses 8. Szerk.: Bagyinszky Istvánné, Szvircsek Ferenc. Salgótarján, 2005, Nógrád Megyei Múzeumi Szervezet, 89+[1] p. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
23021.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Kuntár Lajos: A véres Don. A 2. honvéd hadsereg Don menti harcai. Szombathely, 2003, Vasi Szemle, 233+1 p. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.  "Kuntár Lajos első ízben 1943-ban - 2000 példányban - megjelent harctéri riportkönyvének változatlan szövegű második kiadása, a Függelékben a szerző 60 évvel későbbi önéletrajzi visszaemlékezésével. (Az első kiadás a második világháború végén felkerült a "fasiszta szellemű és szovjetellenes sajtótermékek" zárolt listájára, így hosszú évtizedekre eltűnt a könyvesboltokból.) Dr. vitéz Kuntár Lajos (1914-2005) író, újságíró, művelődéstörténész, helytörténész, népmesekutató, lapszerkesztő Vas megye kulturális közéletének csaknem hetven éven keresztül volt aktív szereplője. "1942-1943-ban a 2. honvéd hadsereg soraiban mint haditudósító teljesített szolgálatot. Harctéri riportjaiból állt össze a Véres Don című könyve, amely még 1943-ban megjelent Budapesten vitéz Somogyváry Gyula előszavával. A könyvet a szovjet megszállók hazai kiszolgálói 1945-ben betiltották, íróját vizsgálati fogságba vetették, és hosszú évtizedekre megbélyegezték. Mindezt annak ellenére tették, hogy a mű mentes a háborús korszak propagandastílusától és szélsőséges elfogultságaitól. A véres Don azzal a tárgyilagos szemlélettel és izzó, de józan hazafisággal íródott, amely hagyományosan jellemzi népünket, és jellemzi Kuntár Lajos egész életművét is. (...) Miközben hősöknek kijáró elismeréssel ír bajtársairól, följegyezve legbátrabb tetteiket, emberszámba veszi az ellenséget is, és megértően szól az egyszerű orosz népről.  Kiadói kartonált papírkötés.
23022.

Kuntár Lajos: A véres Don. A 2. honvéd hadsereg Don menti harcai. Szombathely, 2003, Vasi Szemle, 233+1 p. 2. kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrált.

"Kuntár Lajos első ízben 1943-ban - 2000 példányban - megjelent harctéri riportkönyvének változatlan szövegű második kiadása, a Függelékben a szerző 60 évvel későbbi önéletrajzi visszaemlékezésével. (Az első kiadás a második világháború végén felkerült a "fasiszta szellemű és szovjetellenes sajtótermékek" zárolt listájára, így hosszú évtizedekre eltűnt a könyvesboltokból.)
Dr. vitéz Kuntár Lajos (1914-2005) író, újságíró, művelődéstörténész, helytörténész, népmesekutató, lapszerkesztő Vas megye kulturális közéletének csaknem hetven éven keresztül volt aktív szereplője. "1942-1943-ban a 2. honvéd hadsereg soraiban mint haditudósító teljesített szolgálatot. Harctéri riportjaiból állt össze a Véres Don című könyve, amely még 1943-ban megjelent Budapesten vitéz Somogyváry Gyula előszavával. A könyvet a szovjet megszállók hazai kiszolgálói 1945-ben betiltották, íróját vizsgálati fogságba vetették, és hosszú évtizedekre megbélyegezték. Mindezt annak ellenére tették, hogy a mű mentes a háborús korszak propagandastílusától és szélsőséges elfogultságaitól. A véres Don azzal a tárgyilagos szemlélettel és izzó, de józan hazafisággal íródott, amely hagyományosan jellemzi népünket, és jellemzi Kuntár Lajos egész életművét is.
(...) Miközben hősöknek kijáró elismeréssel ír bajtársairól, följegyezve legbátrabb tetteiket, emberszámba veszi az ellenséget is, és megértően szól az egyszerű orosz népről.

Kiadói kartonált papírkötés.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Papp Tibor (szerk.): Hadifoglyok írják... Hadifogolysors a második világháborúban. Hadtörténelmi levéltári kiadványok. Bp., [1999], Hadtörténelmi Levéltár - Petit Real, 123+[1] p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón ragasztásnyomokkal.
23023.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
23024.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Kacziány Géza: Egy évig mondurban. Karcolatok az egyévi önkénytes-életből.    Bp., 1884. Franklin-Társulat. VIII+184p. + hozzákötve: Leon de Tinseau: A legjobb rész. Bp., é.n. Légrády 186p. Későbbi vászonkötésben
23025.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
23026.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
ca 1940 Népek és gépek háborúja, 51 képpel, 64p. Magyar népművelők társasága.
23027.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
Richard Lakowski: Reichs- und Kriegsmarine geheim 1919-1945. Mit mehr als 200 Dokumenten aus den Akten des Amtes Kriegsschiffbau. Königswinter, 2006, Siegler Verlag. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
23028.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft