Licitálható
22488.
Könyvek: Jog
18 000 Ft
48,78 EUR, 56,25 USD
18 000 Ft
1836-dik, 1840-dik, 1844-dik, 1847-48. évi országgyűlési törvényczikkek. Az országbírói értekezlet javaslatai a törvénykezés tárgyában 1861. Ősiségi, úrbéri nyíltparancs és telekkönyvi rendelet 1852, 1853, 1855. [Kiadói kolligátum.]
Pest, 1862-1866. Lampel Róbert (Nyomatott Vodianer F.-nél). 203 + [1] p.; 371 + [1] p.; 63 + [1] p.; 112 p.; 137 + [3] p.; [2] + 192 p.
Zsebkönyv formátumú törvénytárunk a reformországgyűléseken elfogadott törvényeket, illetve az 1850-es években hozott rendeleteket tartalmazza, egységesen magyar nyelven. A törvénycikkek igen fajsúlyos változásokat hoztak, többek között intézkedtek a Nemzeti Múzeum intézményéről, a Lánchíd megépítéséről, a magyar nyelv államnyelvvé emeléséről, az úrbériség eltörléséről, a felelős magyar kormány felállításáról és az Erdéllyel való egyesülésről. Néhány oldalon kisebb foltosság.
(A magyar törvények zsebkiadása.)
Aranyozott, vaknyomásos, enyhén sérült gerincű, kissé kopott kiadói vászonkötésben, piros-fehér-zöld festésű lapszélekkel, az oldalsó lapszéleken regiszterrel.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |