Licitálható
23110.
Könyvek: Építészet, művészet
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
Voll, Karl:
Frankreichs klassische Zeichner im XIX. Jahrhundert. Mit 64 Textillustrationen und 64 Tafeln.
München, 1914. Holbein-Verlag (Süddeutsche Verlagsdruckerei). 57 + [3] p. + 64 t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák). Első kiadás.
Karl Voll (1867-1917) német művészettörténész és kritikus kismonográfiája a XIX. századi francia alkalmazott grafikáról. Az Európa-szerte utánzott képes francia élclapok karikatúrái a XIX. századi francia társadalom típusainak és erkölcseinek mutattak görbe tükröt. Kötetünk bőséges válogatást mutat be Honoré Daumier, Paul Gavarni és a szintén karikatúristaként indult Gustave Doré munkásságából.
Aranyozott gerincű, álbordás kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |