Licitálható
24806.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
4 000 Ft
10,84 EUR, 12,50 USD
4 000 Ft
Wilhelm, Richard:
Chinesische Lebensweisheit.
Darmstadt, 1922. Otto Reichls Verlag (Spamerschen Buchdruckerei, Leipzig). [8] + 107 + [5] p. Első kiadás.
Richard Wilhelm (1873-1930) német protestáns lelkész, misszionárius, sinológus. A kínai kultúra számos alapvető kötetét elsőként fordította német nyelvre (Tao te king, Ji csing), a Carl Gustav Junggal fenntartott barátságának köszönhetően a becses kínai szövegek iránti érdeklődés kultúraközvetítő munkássága nyomán élénkült meg. A kínai életbölcsesség megközelítését célzó kötete: "Chineische Lebensweisheit" című munkája, tételünk egyfajta előtanulmány a későbbi műfordításokhoz, ezek az 1920-as évek közepétől jelentek meg német nyelvterületen. Oldalszámozáson belül néhány taoista ábrával.
(Leuchter-Bücher.)
Aranyozott, álbordás, enyhén sérült gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti, illusztrált első borító bekötve. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |