Licitálható
24725.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
12 000 Ft
32,52 EUR, 37,50 USD
12 000 Ft
Ovidius, Publius Naso: P. Ovidii Nasonis Operum Tom 3.: Fastor. Lib. Tristium. De Ponto & In Ibin. Cum notis selectiss. Varior studio. B. Cnippingii.
[Amszterdam] Amstelodami, 1683. Ex Typographia Blaviana. Sumptibus Societatis. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap) + [3]-810 + [10] p.
Kötetünk szerkesztője az Ovidius-kiadásairól és gyűjtőszenvedélyéről nevezetes, kalandos életű holland humanista, idősebb Nicolaas Heinsius (1620-1681) bőséges latin jegyzetekkel ellátott Ovidius-kiadása "P. Ovidii Nasonis Opera In tres Tomos divisa" címmel jelent meg, 1670-ben, Leidenben. Példányunk a mű egy évvel később indult, amszterdami kiadásából származik, melynek szövegét Borchardus Cnippingius gondozta. A munka három kötetben teljes. Kötetünk az életmű kései szövegeit tartalmazza: a Fasti, a Tristia és az Epistulae ex Ponto (Levelek a Pontusból) című munkákat, a szövegek alatt két hasábba tördelt jegyzetanyaggal. A rézmetszetű díszcímlapon antik lovasjelenet.
Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon enyhe foxing, egy ív levelei téves sorrendben kötve.
(P. Ovidii Nasonis Opera In tres Tomos divisa. Tomus III.)
Öt bordára fűzött, díszesen aranyozott, enyhén kopott gerincű korabeli bőrkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Szép példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |