Tétel

Licitálható

Licitálok:

3 200 3 800 4 400

Kikiáltási ár:

3 200 Ft
8,67 EUR, 10,00 USD

Minimális ajánlat:

3 200 Ft

Leírás:

Gesta Romanorum. Das älteste Märchen- und Legendenbuch des christlichen Mittelalters.
[Lipcse] Leipzig, [1920]. Insel-Verlag (Druckt bei Breitkopf & Härtel). 285 + [3] p.
A Gesta Romanorum, azaz a középkori itáliaiak életéből vett anekdoták gyűjteménye a 13-14. századtól ismert. Az erkölcsi tanulságokban és világi hiúságokban egyaránt gazdag anekdotákat a katolikus klérus előszeretettel használta prédikációi élénkítésére; a közszájon forgó gyűjtemény első lejegyzései a 14. századtól ismeretesek. A nyomtatott korszak elején ősnyomtatványként is megjelent, latin és nemzeti nyelvű változatokban egyaránt. Első német kiadása Augsburgban jelent meg (1489), modern fordítását Johann Georg Graesse irodalomtörténész készítette el (1842). A becses középkori anekdotagyűjteményt a bibliofil Insel-Verlag Hermann Hesse előszavával adta ki újra (1914). Példányunk a munka 1920. évi új lenyomatából való.
Az első előzéken Ex libris. Példányunk 13. íve tévesen kétszer bekötve, 14. íve hiányzik.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft