Licitálható
24755.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
8 000 Ft
21,68 EUR, 25,00 USD
8 000 Ft
Cicero, Marcus Tullius:
Orationes: Divinatio in Q. Caecilim. In C. Verrem - Pro Sex. Roscio. Pro Cluentio. Pro Murena. De impero Cn. Pompei. In Catilinam. Pro Caelio - Pro Milone. Pro Marcello. Pro Ligario. Pro rege Deiotaro. Philippicae I-XIV. Recognovit brevique adnotatione critica instruxit Guilelmus Peterson et Albertus Curtis Clark. [Három kötet egybekötve.]
[Oxford] Oxonii, (1900-1907). E Typographeo Clarendoniano. [2] + XVII + [1] + [464] p.; XIV + [334] p.; [18] + [322] p.
Latin nyelvű Cicero-kiadásunk az oxfordi klasszika-filológiai oktatás és retorikai képzés céljait szolgálta. A beszédeket gazdag latin nyelvű jegyzetapparátus kíséri. A kiadásunkban való tájékozódás tudományos kitartást igényel: számos alkalommal újrakezdődő oldalszámozása egyedi szempontot őriz, így az oldalszám-adatot az ívszámozás alapján adtuk meg.
Az oldalakon enyhe hullámosság, néhány oldalon apró foltosság.
(Scriptorium Classicorum Bibliotheca Oxoniensis.)
Díszesen aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű kiadói bőrkötésben (Oxford Binding), aranyozott lapszélekkel, a kötéstáblákon aranyozott léniákból és ornamentikus mintából szőtt keretezés. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |